Ana Sayfa Global Haberler Ubisoft Bir Oyun İçin Telif Davası Açıyor!

Ubisoft Bir Oyun İçin Telif Davası Açıyor!

736
ubisoft-bir-oyun-icin-telif-davasi-aciyor

Ubisoft Bir Oyun İçin Telif Davası Açıyor! Ubisoft geçtiğimiz gün Apple ve Google’a telif hakkı davası açacağını duyurdu. Şirket bu davanın sebebi olarak telif haklarının ihlal edildiğini Rainbow Six Siege’in bire bir kopyası olan Area F2’nin tüm platformlardan kaldırılması isteniyor. Ubisoft’un açmış olduğu bu dava Amerika mahkemelerince görülecek.

Ubisoft’un dava açtığı bu oyun Rainbow Six Siege’in birçok görsel detayını R6’dan kopyalamış olduğu açıkça gözüküyor. Area F2 isimli oyunun App Store ve Google Play Store’dan kaldırılması için markalara başvuruda da bulunan Ubisoft, markalardan olumsuz sonuç alınca yolu davada çözmeye karar verdi.

Rainbow Six Siege oyunu ile oldukça benzerlik gösteren Area F2 için nasıl bir sonuç alınacağı da merak ediliyor. Ejoy adlı firma tarafından geliştirilen Area F2’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı çıkışla dikkatleri çekmişti. Ejoy Çin merkezli şirket Alibaba’nın alt markası olarak biliniyor. Yaptığı reklamlar ile sürekli göz önünde olan Ejoy bu dava ile neler yapacak merak ediliyor. Area F2’ye bakıldığında Rainbow Six Siege oyunuyla bire bir benzerlik gösterdiği açıkça görülebiliyor. Davayı Ubisoft’un kazanacağına da kesin gözü ile bakılıyor.

Ubisoft Bir Oyun İçin Telif Davası Açıyor! Önümüzdeki günlerde gerek Ejoy gerekse Ubisoft’un konu ile ilgili açıklamalar da yapması bekleniyor. Dava sonucunda Ubisoft’un haklı çıkması durumunda ise Ejoy yapımı oyun Area F2’nin App Store ve Google Play Store’dan kaldırılması muhtemel gözüküyor.