Ana sayfa Global Haberler Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor

Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor

Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor! Canlı yayın platformu Twitch, Amazon’a ait Gaming Database’i satın aldığını duyurdu fakat işlemin mali detayları henüz açıklanmadı.

792
Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor
Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor

Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor! Canlı yayın platformu Twitch, Amazon’a ait Gaming Database’i satın aldığını duyurdu fakat işlemin mali detayları henüz açıklanmadı. Raporlara göre IGDB kapatılmayacak ve IGDB’nin tüm ekibi İsveç’te kalacak.

Internet Gaming Database kısaca IGDB video oyunlarının IMDB’si. IGDB, oyunların türleri, derecelendirmesi, temaları, detayları, ne kadar sürdüğü gibi bilgileri inceliyor. Twitch bu bilgileri Giant Bomb’un veri tabanından alırken, özellikle bağımsız oyunların canlı yayınlarını aramakta sıkıntı olduğu için IGDB ile çalışarak bu sorunların çözülebileceğini vurguladı.

Twitch sözcüsünün Techcrunch’a verdiği bir demeçte ”Milyonlarca insan her gün en sevdikleri flamalar ve topluluklarla bağlantı kurmak için Twitch’e geliyor ve insanların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak istiyoruz” dedi.

Twitch’e Gaming Database IGDB Desteği Geliyor! IGDB şu anda ücretli ve ücretsiz olarak ilerliyor fakat Twitch ile birlikte ücretsiz hizmet sunacak. IGDB’de ürün ve pazarlama üzerine çalışan Richer De Forges, “Misyonumuz her zaman dünyanın en kapsamlı oyun veritabanını oluşturmak olmuştur. Böyle bir girişim, küçük bir başlangıç ekibi olduğunuzda oldukça zor olabilir. Twitch’e katılarak, ilerlememizi hızlandırmamızı ve hep hayal ettiğimiz IGDB sürümünü sunmamızı sağlayacak, kaynaklarına ve becerilerine girebileceğiz. Sadece bu değil, şirketlerimiz aynı kültürü, temel değerleri ve oyun tutkusunu paylaşıyor, bunu mükemmel bir uyum haline getiriyor” dedi.

IGDB geliştirici API’sı üzerinden gelir elde ediyordu. Daha küçük kuruluşlar API’yi ücretsiz olarak kullanabilirken, büyük kuruluşlardan 50.000 talebe kadar aylık 99$ talep edilebiliyor.