Ana sayfa Global Haberler Twitch 1 Milyon Dolarlık AbleGamers Bağışıyla Şok Yarattı!

Twitch 1 Milyon Dolarlık AbleGamers Bağışıyla Şok Yarattı!

436

Twitch, AbleGamers Vakfı’na eşi görülmemiş bir 1 milyon dolar bağışta bulunarak, çalkantılı platforma çok ihtiyaç duyulan bir pozitiflik sağlıyor.

Twitch, oyun ve teknolojide erişilebilirliği teşvik eden ve 15 yıldan fazla bir süredir engelli oyuncular için özel kurulumlar oluşturan bir hayır kurumu olan AbleGamers Vakfı’na 1 milyon dolarlık bağış yapacak. Vakıf ayrıca, oyunlarını engelliler için daha erişilebilir hale getirmek isteyen geliştiricilere danışmanlık hizmeti de veriyor; bu, ortam olgunlaştıkça ve daha popüler hale geldikçe talep artmaktadır.

AbleGamers, Microsoft’un engelli oyuncular için Adaptive Controller’ın tasarlanmasına yardımcı olarak ve hatta Ryan Reynolds ve Dwayne “The Rock” Johnson gibi ünlülerin takdirini kazanarak video oyun endüstrisinde en önde gelen hayır kurumlarından biri haline geldi . Vakfın finansmanının çoğu Twitch’te akışlı etkinlikler şeklinde düzenlenen bireysel bağışlardan ve bağış toplayıcılardan geliyor.

AbleGamers COO’su Steven Spohn ile yakın tarihli bir GlitchCon akışı sırasında Twitch, doğrudan hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacağını açıkladı. Duyuru, Spohn ve kuruluşuna “Twitch topluluğunda bizim için ve genel olarak oyuncular için yaptığınız inanılmaz derecede önemli işler ” için teşekkür eden ünlü yayıncı DrLupo tarafından yapıldı.

Lupo, şu anda Twitch ile ilgili olarak sosyal medyada pek çok farklı enerji olduğuna da dikkat çekti, ancak “İnsanlara buradaki amacın oyun oynamak olduğunu hatırlatmak istedi ve “Her türden insanı gruba katma çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. AbleGamers’ın kendi tarihinde bugüne kadar aldığı en büyük bağış oldu.

Ancak bir milyon dolar, özellikle de böylesine etkili bir organizasyona giderken alay edilecek bir şey değil. Nedeni ne olursa olsun, böyle bir bağışın gelecekte AbleGamers’a fayda sağlayacağını ve COO’nun hayalini etkili bir şekilde gerçekleştireceğini bilmek iç açıcı bir gerçektir. Yakın zamanda oyun camiasında insanların içini ısıtacak görüntüler ile karşılaşacağız! Sonuçta oyun oynamak herkesin hakkı.

Diğer yazılarımıza göz atmak için tıklayın!

Bizleri Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!