Ana Sayfa Global Haberler TV 2 Norveç, BLAST Premier İçin Norveç Yayın Haklarını Aldı

TV 2 Norveç, BLAST Premier İçin Norveç Yayın Haklarını Aldı

855
HUBOGI-tv-2-norvec-blast-premier-icin-norvec-yayin-haklarini-aldi

TV 2 Norveç, BLAST Premier İçin Norveç Yayın Haklarını Aldı! TV 2 Norveç, Counter-Strike: Global Offensive turnuvaları BLAST Premier ve ESL Pro Tour için Norveç yayın haklarını satın aldı.

Lagardère Sports’un sağladığı anlaşma kapsamında, TV 2 Norveç BLAST Premier’in 2020 yılı sezonunun tamamını hem televizyonda hem de çevrimiçi olarak yayınlanmasını sağlayacak. Sayısı 20’yi aşan ESL ve DreamHack turnuvası liglerini bir devre altında toplayan ESL Pro Turu, hem ulusal televizyonda hem de TV 2 Norveç’in kendi yayın platformunda yayınlanacak. Maçlar yerel prodüksiyon ve Norveç yorumcularıyla Norveççe yayınlanacak. Yayınlar ESL Pro League Sezon 11 ile başlayacak ve 2021 Mart Master turnuvasına kadar devam edecek.

TV 2 Norveç ayrıca 1-3 Mayıs tarihleri arasında BLAST Premier elemesi olan Elisa Invitational’da yarışmak için iki Norveçli takım gönderecek. Etkinliğin galibi BLAST Premier Showdown’a gidecek.

BLAST Dağıtım ve Programlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexander Lewin, anlaşmayı katıldığı bir yayında yorumladı: “2020 için TV2 ile olan ortaklığımızı yenilemekten mutluluk duyuyoruz. Mükemmel ekibi, fantastik kitlesi ve sporlar için büyük coşkusu TV2 ile Norveç seyircisini BLAST ile buluşturmaktan heyecan duyuyoruz. TV2’nin Mayıs başında Finlandiya’daki Elisa Invitational’da yarışmaya 2 Norveçli ekip göndererek BLAST Premier Bahar Gösterisi’nin şekillendirilmesine aktif olarak katılmasından özellikle mutluluk duyuyoruz. ”

BLAST Premier için birçok bölgeye yayın hakkı satıldı

BLAST ayrıca DAZN, TV 2 Danimarka, Winstrike, RTP ve ES1 gibi BLAST Premier’e bölgesel yayın hakları sattı. Bu haftanın başlarında, TV 2 Norveç’in ESL Pro Tour için Norveç medya haklarını edindiği açıklandı.

TV 2 Sports Genel Yayın Yönetmeni Jansen Hagen de anlaşmadan bahsetti: “Blast Premier’i Norveç’te yayınlayabildiğimiz için gerçekten heyecanlıyız. Espor dünyası gerçekten uzun bir yol kat etti ve BLAST bunun en iyi örneği olarak karşımıza çıkıyor. TV 2, Norveç halkının spor tutkusunun devam ettirmek istemesiyle 25 yıldan fazla deneyime sahip ve biz de bunu espor için kullanmayı amaçlıyoruz. ”