Ana sayfa Global Haberler Türkiye’nin İlk Steam Etkinliği Land of the Crescent Bugün Başladı!

Türkiye’nin İlk Steam Etkinliği Land of the Crescent Bugün Başladı!

37

Steam’in ülkemize özel Land of the Crescent: Games From Turkey isimli etkinliği başladı! Etkinlik 17-20 Ağustos tarihleri arasında aktif olacak.

Oyun dünyasının en büyük oyun platformu olan Steam’de ülkemize özel bir etkinlik başladı. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki BUG Oyun Laboratuvarı öncülüğünde Land of the Crescent: Games From Turkey (Hilal Diyarı: Türkiye’den Oyunlar) adıyla Türk oyunlarını barındıran bir etkinlik düzenleniyor.

Land of the Crescent etkinliği, dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam’in düzenlediği ilk Türk oyunları etkinliği olması sebebiyle oldukça önem arz ediyor.

Steam’in Türkiye’ye özel ilk etkinliğinde oyun tanıtımlarının ve indirimlerin yanı sıra oyun geliştiricileri ile canlı olarak sohbet etme imkanı da bulunacak. Etkinlikte Türk oyunları tüm dünyaya tanıtılacak ve oyunları satın almak isteyen oyunculara kaçırılmaması gereken fırsatlar sunulacak.

Etkinliğin duyurusu BUG Oyun Laboratuvarı tarafından yapıldı.

Türk oyun geliştiriciler tarafından yapılan oyunları barındıran bu benzersiz etkinliğin duyurusu BUG Oyun Laboratuvarı resmî Twitter hesabından da yapıldı.

Etkinlik boyunca sergilenecek oyunların bulunacağı sayfada, ülkemize özel tasarımlar da yer alıyor. Steam’i süsleyecek bu özel tasarım sanat eserleri ise Murat Pala imzası taşıyor.

BUG Oyun Laboratuvarı resmî Twitter hesabından yapılan paylaşım:

Türk oyunları özel etkinliği yalnızca 3 gün süre ile aktif olacak. Tüm dünyadan oyun tutkunları 17-20 Ağustos tarihleri arasında etkinliğin keyfini çıkarabilecek. 20 Ağustos Pazar günü Türkiye saati ile saat 20:00’de etkinlik sona erecek.

Steam’de Land of the Crescent: Games from Turkey etkinlik sayfasını ziyaret ederek ülkemizde geliştirilen birbirinden güzel oyunları keşfetme ve indirimlerden yararlanma fırsatını kaçırmayın!