Ana Sayfa Espor Tundra Esports, ViewSonic ile İş Birliğini Duyurdu

Tundra Esports, ViewSonic ile İş Birliğini Duyurdu

110

Tundra Esports, ViewSonic ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Birleşik Krallık espor organizasyonu Tundra Esports, Dota 2’nin yaklaşan 2023 The International etkinliği için monitör ve ekran şirketi ViewSonic ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Uluslararası etkinlik sırasında Tundra Esports ve ViewSonic, şirketin monitörlerini sergileyen ortak içerikler oluşturacak.

Yapılan açıklamaya göre, yeni anlaşma Tundra’nın sosyal ağ erişimini ve ViewSonic’in ürünlerini kullanarak ‘küresel oyun topluluğunu zenginleştirmeyi’ amaçlıyor.

Bu işbirliği, ViewSonic’in bir e-spor organizasyonuyla yaptığı ilk iş birliği değil.

Şirket 2021 yılında Kuzey Amerikalı e-spor organizasyonu Soniqs ile ortaklık kurmuştu. Aynı yıl ViewSonic, Allied Esports’un Las Vegas’taki HyperX Esports Arena’sını donatmak için çok yıllı bir anlaşma imzaladı.

Tundra Esports, 2022’de Team Secret’a karşı galip geldikten sonra The International’ın şu anki şampiyonu oldu. Bu yılki etkinlik Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle kentinde gerçekleşecek ve 12 Ekim’de başlayacak.

Etkinlik genellikle 2021’in 40 milyon dolarlık ödül fonu gibi büyük ödül havuzuyla bilinirken The International 2023, hayranların TI12’nin ödül havuzunu finanse etmeye yardımcı olan bir geçiş olan Compendium’daki hayal kırıklığı nedeniyle önemli ölçüde daha düşük bir miktara sahip olacak.

Turnuva öncesinde bu espor takımı, Ballantine’s scotch viski ile bir anlaşma imzalayarak Dota 2 etkinliğine özel bir ortaklık daha kurdu. Tundra’nın diğer ticari ortağı ise bahis şirketi Winline.

Tundra Esports İcra Kurulu Başkanı Carleton Curtis şu yorumda bulundu: “ViewSonic’i Dota 2 kadromuzun Resmi Tedarikçisi olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, kuruluşlarımızın ViewSonic ürün serisinin ürün kullanımını sergilemeleri ve birlikte değerli temas noktaları oluşturmaları için harika bir fırsat.

“The International 2023 sırasında ViewSonic ile birlikte çalışarak taraftarlarımıza heyecan dolu anlar yaşatmayı dört gözle bekliyoruz.”