Ana sayfa Türkiye'den Haberler Tosby Games 500 Bin Dolar Yatırım Değerlemesi Aldı!

Tosby Games 500 Bin Dolar Yatırım Değerlemesi Aldı!

86
HUBOGI-tosby-games-500-bin-dolar-yatirim-degerlemesi-aldi

Tosby Games 500 Bin Dolar Yatırım Değerlemesi Aldı Tosby Games, 500 bin dolarlık yatırım değerlemesini Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından aldı. Ayrıca yatırım için kesin bir açıklama yapılmadı.

Tosby Games Bu Büyük Yatırımı Sosyal Medya Hesabı İle Duyurdu. Şirket sosyal medya aracılığıyla ilk yatırımlarını uzun süren görüşmeler sonucu aldığını ve daha büyüklerinin olacağını duyurdu. Mobil ve PC oyunları geliştiren Tosby Games, hypercasual oyunları ile ilgileri üzerlerine toplamıştı. Ayrıca 5 kişiden oluşan ekibi şu an Steam ve Rollic ile partnerlik içerisinde.

Geçtiğimiz yıl kurulan şirketin üyeleri ise:

  1. Fatih Selim Satılmış – CEO,
  2. Ahmet Can Duras – CFO,
  3. Barış Zumbul – Game Developer,
  4. Ebru Kaplan – Game Manager,
  5. Mehmet Kalaman – Senior 3D Artist

Yatırımcıları Keiretsu Forum Turkey de şu açıklamayı yaptı: “Keiretsu Forum Türkiye yatırımcıları tarafından, oyun sektöründe yer alan hypercasual türünde yenilikçi, özgün ve bağımlılık yapan oyunlar geliştiren Tosby Games’e 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım yapıldı.”

Öncelik Ekip Büyütülmesinde

Tosby Games aldığı yatırım ile beraber ilk olarak ekibini büyütmeye çalışacak gibi gözüküyor. Ayrıca bunun üstüne gelecek başarılar daha büyük yatırımların hedefi olacak gibi. Türk stüdyoları yatırım haberlerini son dönemlerde artırmaya başladı.

Tosby Games 500 Bin Dolar Yatırım Değerlemesi Aldı! Mafia Games de mart başında 3 milyon TL yatırım aldığını belirtmişti. Aynı zamanda Dream Games de bu ay 50 milyon dolar fon ile ilk oyununu yayınladı. Tosby Games ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.