Ana Sayfa Global Haberler THQ Nordic, Outcast’ı Satın Aldı

THQ Nordic, Outcast’ı Satın Aldı

1067
THQ Nordic, Outcast’ı Satın Aldı
THQ Nordic, Outcast’ı Satın Aldı

Geçtiğimiz günlerde THQ Nordic 2019 yılı için ilk girişimini gerçekleştirdi. Outcast artık THQ markası olarak yolculuğa devam edecek. Geçtiğimiz yıl büyük atılımlar gerçekleştiren THQ Nordic bunlara bu yılda devam edecek gibi gözüküyor.

Bugbear Entertainment, Coffee Stain, Koch Media gibi firmaları çatısı altına toplayan THQ Nordic, aynı zamanda Alone in the Dark, Kingdoms of Amalur ve Carmageddon gibi oyunların haklarını da satın almıştı. Bugünlerde ise oyun portföyüne Outcast’ı da ekledi.

Appeal Studios tarafından geliştirilen Outcast’ın dağıtımcılık tarafında Infogrames yer alıyordu. 1999 yılında piyasaya sürülen ve çıktığı günden itibaren büyük ses getiren oyun döneminin çok üstünde görülüyordu. Outcast II: The Lost Paradise üzerinde çalışmalara akabinde başlayan şirketin iflası sonucunda oyun projesi rafa kalkmıştı.

2013 yılında haklarını satın alan Franck Sauer, Yann Robert ve Yves Grolet yeniden HD yapım için girişimde bulunmuşlardı ancak kampanya hedefine ulaşamadı. Daha sonra dağıtımcı firma Bigben Interactive 2017 yılında projeyi Outcast: Second Contact olarak oyun severler ile buluşturdu. Bekleneni veremeyen oyun hedeflerden uzak kalmıştı.

2019 itibariyle oyunu çatısı altına alan THQ Nordic’in oyun hakkındaki gelecek planları konusunda henüz net bir açıklama yok. İlerleyen zamanlarda konu ile ilgili açıklama ve oyunun geleceğini açıklaması bekleniyor.