Ana sayfa Türkiye'den Haberler Telltale Geliştiricileri AdHoc Studio’yu Kurdu

Telltale Geliştiricileri AdHoc Studio’yu Kurdu

415
Telltale Geliştiricileri AdHoc Studio’yu Kurdu
Telltale Geliştiricileri AdHoc Studio’yu Kurdu

Telltale Geliştiricileri AdHoc Studio’yu Kurdu! – Hubogi Telltale Games geliştiricileri stüdyonun kapanması ile birlikte yeni iş arayışına girdi. Dört geliştirici AdHoc adını verdikleri yeni bir stüdyoyu hayata geçirerek çalışma hayatlarına devam edecek.

İnteraktif hikaye anlatımı üzerine oyun geliştirmeyi planlayan stüdyonnun çalışmalara başladığı da haberler arasında yer alıyor. Michael Choung, Dennis Lenart, Nick Herman ve Pierre Shorette gibi isimlerin güçlerini birleştirerek Black Mirror Bandersnatch benzeri bir oyun kurmak için kolları sıvadı.

Shorette yaptığı açıklamada film ve oyunlar arasındaki ayrımın git gide azaldığını ve yeni medya türünün doğumuna tanık olduğumuzu belirtti. Stream platformlarının hayatımızın her anında olduğu ve sürekli etkileşim içerisinde olduğumuzu tecrübe ettiğimizi söyleyen Shorette uzmanlık alanı bu noktada olan bir grup kurduklarını ve yeni dönem için içerikler üretecek bir stüdyo kurduklarını belirtti.

Shorette sözlerine bu oyun projesini uzun süredir düşündüklerini ve karşılarına çıkan bu fırsatı değerlendirmek için en doğru zaman olduğunu belirtti. İlerleyen dönemlerde Bandersnatch benzeri bir yapımı video oyun sektöründe göreceğimizi söylemek yanlış olmaz. Konu hakkında henüz net ve resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak AdHoc Studio ilerleyen zamanlarda konu hakkında açıklamalar yapması bekleniyor.