Ana sayfa Türkiye'den Haberler Swap And Traps Yayına Çıkıyor

Swap And Traps Yayına Çıkıyor

1263
Swap And Traps Yayına Çıkıyor
Swap And Traps Yayına Çıkıyor

Swap And Traps Yayına Çıkıyor! – Hubogi Yeni ve yerli platform oyunu Swap And Traps, 2010 yılında Global Game Jam sırasında çıkan bir mekanik fikrine dayanıyor. Geliştirici ekibin de içinde bulunduğu Global Game Jam takımı, 2010 yılında bu mekanik ile geliştirdiği oyunla yüksek ilgi toplamıştı. Türkiye’deki Global Game Jam merkezinde en beğenilen oyun olarak seçilen fikir, tüm dünyada da 900 üzerinde oyun arasından ilk 10 editör seçimine girmeyi başarmıştı.

Oyun hakkında ise şunları söyleyebiliriz:

“Murat düzgün bir adamdır. Hatta sıradan biri bile olduğu söylenebilir. Ancak, konu ezeli düşmanı Delidöner olunca hiç de hafife alınmaması gereken bir kahramandır.

Swaps and Traps sadece platform yeteneklerinizi değil, gözlerinizi ve hatta boynunuzu da test etmeye geliyor. Sahnedeki anahtarları topladığınızda, oyunun ana tuzağını da harekete geçirmiş oluyorsunuz. Ekranın bazı parçaları ve bölümleri yer değiştiriyor, dönüyor ve ayna görüntüye geçiyor.

Murat’ın bu benzersiz tuzak karşısında tek umudu ise lanetlenmiş anahtarları toplamak ve Delidöner’i yakalamak.”

Swap And Traps Yayına Çıkıyor! Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere sekiz dil yerelleştirmesi yapılan Swaps and Traps, tüm PC oyuncularına meydan okuyor. Bu zorlu platform oyunu, 100 üzerinde bölümden oluşan 3 dünyada geçiyor. Bölümlerde yer alan anahtarları topladığımızda, bu oyunun ana mekaniğini de tetikliyor. Ekranın bazı bölümleri yer değiştiriyor, dönüyor, hatta ayna görüntüsüne geçiyor. Bu da Swaps and Traps oyununa özgü ilginç bir labirent deneyimini beraberinde getiriyor.

Tek ekranda nasıl kaybolurum mu diyorsunuz? İşte bu mekanik sayesinde oyun sadece sıradan bir platform örneği olmaktan çıkıyor ve el-göz koordinasyonu kadar yön bulma yeteneğinizi de göreve çağırıyor.

Oyunda ayrıca 100 üzerinde Steam kazanımı da var. Yalnız unutmamak gerekir ki, Swaps and Traps oyununun zorluğu göz önünde bulundurulunca bu kazanımlardan bazılarını sadece ileri seviye oyuncular açabilecek gibi görünüyor.

Keyifli ve kesinlikle zorlayıcı bir oyun olan Swaps and Traps, 12 Şubat tarihinde Steam üzerinde yayına geçti.

Oyunun Steam linki: http://store.steampowered.com/app/670610/Swaps_and_Traps

Daha fazla bilgi için:

www.swapsandtraps.com

www.facebook.com/swapsandtraps

www.twitter.com/swapsandtraps