Ana Sayfa Global Haberler Supercell Hacklendi, Clash of Clans Hesapları Çalındı

Supercell Hacklendi, Clash of Clans Hesapları Çalındı

2629
Supercell Hacklendi
Supercell Hacklendi

Clash of Clans’ın yapımcısı Supercell hacklendi, topluluk forumundaki hesapların saldırıya uğradığını açıkladı. Supercell harici kaynaklar, 1 milyondan fazla hesabın gizliliğinin korunamadığını bildiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Eylül 2016’da bu saldırının yaşandığı ve site forumlarının etkilendiği söylendi. Hiçbir oyun hesabı ise bu saldırıdan etkilenmemiş. Clash of Clans haricinde, Hay Day, Clahs Royale ve Boom Beach gibi oyunların da yapımcısı olan Supercell’in forumlarında tüm bu oyunlar için hesaplar bulunuyordu.

Supercell açıklamasında, “Böyle bir ihlali çok ciddiye alıyoruz ve güvenlik söz konusu olduğunda çok sıkı politikalar izliyoruz. Bu ihlalin yalnızca Forum servisimizi etkilediğini lütfen unutmayın. Oyun hesapları etkilenmedi.” dedi. Şirket, kullanıcılarından en kısa zamanda şifrelerini değiştirmelerini istedi. Ayrıca “aynı giriş bilgileriyle kullandığınız diğer tüm sistemlerde şifreyi değiştirmenizi kesinlikle öneriyoruz” uyarısında bulundu.

Genelen eşleşen kimlik bilgilerinde aynı şifrenin kullanılmaması zaten gerekli, şifreyi ve mail adresini bilen kişiler, diğer tüm oyun hesaplarını da deneyerek bu tür mail ve şifre kombinasyonlarını kullanıyor ve farklı oyunlarıdaki hesapları de ele geçirebiliyor. Bu nedenle mail adresi aynı olsa bile, şifreyi en azından farklı seçmek gerekiyor.

Leakbase ve Motherboard gibi sitelerde, Supercell’e yapılan bu saldırı sonucunda 1 milyonun üzerinde hesabın çalındığı söylendi ama Supercell kaç forum hesabının hacklendiği ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bu durum güvenlikle ilgili şirket hakkında bir zafiyet yaşatır mı, oyuncu sayılarında herhangi bir değişim olur mu önümüzdeki günlerde göreceğiz.