Ana sayfa Global Haberler Stillfront, Goodgame Studios’u Satın Aldı!

Stillfront, Goodgame Studios’u Satın Aldı!

1465
Stillfront, Goodgame Studios’u Satın Aldı!
Stillfront, Goodgame Studios’u Satın Aldı!

Geliştirici kolektifi Stillfront Group, Hamburg merkezli mobil strateji oyun geliştiricisi Goodgame Studios’u 318.4 milyon $ (270 milyon €) ’a satın aldı.

Anlaşma, 39 milyon € nakit ve 16.868.623 adet yeni ihraç edilen hisse ile gerçekleşti. Ayrıca Goodgame Studios sahipleri Stillfront’da Goodgame için % 36.5 pay sahibi ve oy kullanma hakkına sahip olacak. Goodgame kurucu ortakları Kai ve Christian Wawrzinek, böylece şirkette önemli hissedarlar haline gelecekler ve Christian Wawrzinek’in Stillfront yönetim kuruluna katılması önerildi.

Goodgame Studios’un Stillfront’dan çok daha büyük bir şirket olduğu göz önüne alındığında, yapılan satışın daha çok birleşme olarak görülüyor. Aynı zamanda,  Goodgame Studios dolaylı olarak ilk kez halka açık ticaret imkanı sunuyor. Bu satın alma ile birlikte Stillfront Goodgame’in 2018 yılında gruba yaklaşık 130 milyon € ciroya yakın katkıda bulunacağını tahmin ediyor.

Goodgame Studios CEO’su Kai Wawrzinek satın alma ile ilgili, “Bu, dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden birini yaratma konusundaki uzun vadeli vizyonumuza doğru atılmış bir adım. Geçmiş yıllar boyunca sürekli, öngörülebilir ve güvenilir bir büyüme sağladık ancak büyüyen bu pazardan tam olarak yararlanmak için gerçekten eşsiz bir fırsatımız var” dedi.

Ayrıca bu Stillfront Group’un 2017 yılı içerisinde almış olduğu üçüncü satın alım işlemi oldu. Mayıs ayında çevrimiçi ve mobil oyun geliştiricisi eRepublik Labs’ı, Temmuz ayında ise tarayıcı tabanlı Alman spor yönetimi oyunu OnlineFussballManager.de ‘nin %59 ‘luk hissesini satın almıştı.