Ana sayfa Global Haberler Steam 25 Milyon Kullanıcıyı Aştı!

Steam 25 Milyon Kullanıcıyı Aştı!

231
steam-25-milyon-kullaniciyi-asti

Steam 25 Milyon Kullanıcıyı Aştı! Steam yeni bir rekor ile daha gündeme geldi. Bu rekorun arkasında yeni yıl ve karantina etkisi de yer alıyor. Kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam eden Steam yeni bir rekor haberi ile daha gündeme geldi. 2 Ocak 2021 Steam Eş Zamanlı Bağlı Kullanıcı sayısı 25 milyonu aşarak yeni bir rekor kırmış oldu.

2 Ocak 2021 tarihinde eş zamanlı bağlı kullanıcı sayısı rekorunun aşılması karantina, tatil ve yeni yıl etkisi ile gerçekleştiği düşünülüyor. Steam tarafında açıklanan eş zamanlı kullanıcı sayısı ise 25.415.080 olarak açıklandı. Yaklaşık 25.5 milyon kullanıcı Steam hesapları aktif olarak bağlı olsa da eş zamanlı oyunda olan oyuncu sayısı 7.4 milyonda kaldı.

steam-25-milyon-kullaniciyi-asti-2

Geçtiğimiz yıl Ocak sayısında erişilen maksimum akfit hesap sayısı 18 milyon civarındaydı. Yaklaşık olarak bir senede 7 milyon anlık kullanıcı artışından söz ediliyor. Bu artış ortalama %40’lık bir orana denk gelmekte. Öte yandan pandeminin devam etmesi durumunda kısıtlamalara bağlı olarak Steam online kullanıcı sayısında düzenli artışında devam etmesi bekleniyor.

steam-25-milyon-kullaniciyi-asti-3

Steam 25 Milyon Kullanıcıyı Aştı! Steam tarafından beklenen gelecek hedefin ise 30 milyon civarında olduğunu söyleyebiliriz.  Steam’in 2021 yılının önümüzdeki aylarında bu hedefe ulaşacağını söylemekte yanlış olmaz. Rakamlar ile ilgili önümüzdeki günlerde Valve tarafından da resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Steam ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.