Square Enix, Yardım Kuruluşlarına Yaptığı Bağış Miktarını Açıkladı!

  760
  Square Enix, Yardım Kuruluşlarına Yaptığı Bağış Miktarını Açıkladı!
  Square Enix, Yardım Kuruluşlarına Yaptığı Bağış Miktarını Açıkladı!

  Dünya’nın en çok tercih edilen ve en büyük oyun platformu Steam’de inanılmaz bir kampanya gerçekleştirilmişti. Bu kampanyanın odak noktası ise Square Enix olmuştu. Square Enix, oyuncuların ismini duymaya alışık olduğu ve pek çok oyunun altında imzası olan bir firma. Evde Kal & Oyna kampanyası adı altında büyük bir indirim yapılmış ve oyuncuların ilgisini oldukça çekmişti

  Square Enix bu kampanya ile birlikte sosyal mesafe kuralına uyulmasını sağlamış olmayı amaçlamıştı. Ayrıca kampanyanın diğer bir amacı da yardım kuruluşlarına bağış yapmaktı. Square Enix neler yaşanacağını tahmin edemediğimiz şu dönemde önemli bir işin altına imzasını atmış oldu. Hem oyuncuların karantina günlerini eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlamak hem de yardım kuruluşlarına bağış yaparak faaliyetlerini devam etmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Stay Home & Play’den elde edilen gelir, yani bağışlanan miktar, 2.4 milyon dolar olarak açıklandı.

  Bu kampanyanın bir parçası olarak en iyi ve en çok bilinen oyunlarını bir paket haline getirerek oldukça indirimli bir fiyattan satıldı. Elde edilen gelirin tamamı Kuzey Amerika ve Avrupa’daki gıda bankaları ve daha fazlası dahil olmak üzere hayır kurumlarına bağışlandı. 

  Bu kriz sırasında topluluklarımıza cömert olabildiğimiz ve insanların yaşamlarında bir fark yaratmamıza yardımcı olduğunuz için gururlu ve minnettarız. Bu gerçekten bizim için çok şey ifade ediyor – sadece bir şirket olarak değil, aynı zamanda tüm dünyada yaşayan ve çalışan bir grup insan olarak. Bu zamanlar çoğumuz için zor zamanlardır, bu yüzden sorumlu davranmaya devam etmenizi, yerel yönergelere uymanızı ve hem topluluklarınızı hem de birbirinizi desteklemenizi istiyoruz.

  Bağış yapılan yardım kuruluşlarının tam listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.