Ana sayfa Global Haberler Square Enix Evden Çalışma Sistemini Kalıcı Yapıyor!

Square Enix Evden Çalışma Sistemini Kalıcı Yapıyor!

95
square-enix-evden-calisma-sistemini-kalici-yapiyor

Square Enix Evden Çalışma Sistemini Kalıcı Yapıyor! Oyun pazarının önemli stüdyoları arasında yer alan Square Enix uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirmeye hazırlanıyor. Firma yaptığı açıklama ile 1 Aralık tarihi itibariyle çalışanlarının %80’inin bu sistemde kalıcı bir şekilde çalışmaları sürdüreceğini açıkladı.

Oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan firma bu çalışma modeline küresel salgın nedeniyle başlamış ve bu salgının sonlanması durumunda bile bu şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirtiyor. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada firma duyurulan gelişmelerin ardından %80 çalışanın 1 Aralık’tan itibaren evden çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. Ofislerin ise kapatılmayacağını çalışanların ev bazlı ve ofis bazlı olarak sınıflandırılacağını açıkladı. Çalışan sağlığı açısından oldukça önemli bir strateji izleyen firma ortaya çıkan bu esnekliğin kendi lehlerine olacağını savunuyor.

square-enix-evden-calisma-sistemini-kalici-yapiyor-2

Güvenlik kaynaklı %100 kapasiteye ulaşmasının mümkün gözükmediği bu sistem önümüzdeki zamanlarda yeni bir dönem başlangıcı da olabilir. Ekim ayından beri hali hazırda bu sistemi uygulayan Microsoft gibi pek çok firma bu yönteme yönelmeye devam ediyor. Korona virüs salgının dünya gündeminde merkeze yeniden oturması ile birçok firma bu sistem için çalışmalara ve altyapıyı oluşturmaya başlamış durumda. Öte yandan Square Enix’in bu çalışma sistemi ile Final Fantasy 16’nın evlerde tamamlanacağı düşünülüyor.

square-enix-evden-calisma-sistemini-kalici-yapiyor-3

Square Enix Evden Çalışma Sistemini Kalıcı Yapıyor! Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan oyunun tamamlanma süreci bu iş modeli ile sağlanacak gibi gözüküyor. Evden çalışma sistemine oyun dünyasından birçok firmanın daha katılması bekleniyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu sisteme dahil olacak hangi yeni firmaları göreceğiz. Square Enix ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.