Ana sayfa Türkiye'den Haberler Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı Güncellendi!

Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı Güncellendi!

179
sporcu-lisans-tescil-vize-ve-transfer-talimati-guncellendi

Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı Güncellendi! E spor camiası için Türkiye E Spor Federasyonu tarafından hazırlanan SporcuLisans, Tescil, Vize, Transfer Talimatı 13 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Federasyon tarafından hazırlanan yönetmelik hükümlere uygun olarak güncellendi. Yenilenen talimatlarda belirtilen konulara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

TESFED bünyesindeki spor dalı faaliyetlerine ve yarışmalarına katılacak sporcular lisans, tescil, vize, transfer işlerini usüle bağlayan talimat, 14 Aralık 2019’da Resmi Gazete de yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak hazırlandı.

Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatları güncellemesi sonucunda kulüplerin en fazla on adet yabancı sporcu lisans, vize ve transfer işlemi gerçekleştirebileceği belirtildi. Yabancı sporcuların işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Türkiye’de yasal olarak ikamet etmeleri ve en az bir yıllık ikamet izinlerinin olması gerekiyor.

Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı Güncellendi! Yeni talimat kapsamlarının ayrıntılı haline aşağıda yer alan linkten de erişim sağlayabilirsiniz. Yeni kapsamlar sonrasında ülkemizde yetişen yeni e sporcuların artması da bekleniyor. Yeni kapsamlar ile birlikte ilerleyen dönemde nasıl gelişmeler yaşanacak göreceğiz.

http://tesfed.gov.tr/PublicFederasyon/Edit/images/FEDERASYON/105/E-SPOR_FED._TALIMATI-2.pdf