Ana sayfa Global Haberler Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı

Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı

1233
Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı
Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı

Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı! Rusya St. Petersburg merkezli work – for – hire stüdyosu olan Sperasoft, eski Electronic Arts Şangay Stüdyo Direktörü ve başkanı olan Brad Doan’ı yönetim organizasyonu için yeni kıdemli müdür olarak seçti.

Bu anlaşma sonucunda Doan Sperasoft’un St. Petersburg’daki ofisinde bulunacak ve direkt olarak şirketin Başkanı ve CEO’su Igor Efremov’a rapor edecek. Şirket içerisindeki görevleri ise Sperasoft’un ortak şirketler ve müşterileri ile olan bağları güçlendirmek ve sonucunda performansın arttırılmasını sağlamak olacak.

Doan Electronic Arts Şangay’da The Sims 4, Battlefield gibi önemli serilerde dahil olmak üzere birçok yüksek performanslı PC ve konsol başlığını yönetti. Sperasoft’ta da önemli görevler yüklenen Doan’ın gelmesinin ardından Sperasoft Başkan ve CEO’su Efremov şu açıklamalarda bulundu, “Sperasoft her geçen gün daha güçlü bir hal alacak şekilde büyümeye devam ediyoruz ve başarımızın merkezini en iyi, en yaratıcı ve kararlı oyun geliştiricilerinin yer alması ve onları kadromuza çekme kabiliyetimiz oluşturuyor.” dedi.

Sperasoft Eski Electronic Arts Başkanına Teklif Yaptı! Efremov sözlerini, “Brad Doan’ı gemiye hoş geldin diyerek kutluyoruz ayrıca oldukça heyecanlıyız, proje yönetimi konusunda büyük deneyimleri bulunan bir isimle çalışmak bizim için güzel bir deneyim.” diyerek tamamladı.

Bu transfer ile birlikte hızlı büyümeye ve önemli transferlere devam eden Sperasoft yakın gelecekte oyun piyasasında adından söz ettirecek bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.