Ana Sayfa Global Haberler Sony’den Take – Two Satın Alma Planları

Sony’den Take – Two Satın Alma Planları

1123
Sony’den Take Two Satın Alma Planları
Sony’den Take Two Satın Alma Planları

Sony’den Take Two Satın Alma Planları! Geçtiğimiz günlerde Sony’nin çatısı altında Rockstar ve 2K Games gibi markalarında yer aldığı Take-Two Interactive’i satın almayı planladığı iddia ediliyor.

Marketwatch sitesinin haberine göre Take-Two Interactive Software hisselerinin %7’lik artışı ile Sony Corp.’un firmayı satın alma olasılığından bahsediyor. Take-Two Interactive cephesinde ise bu artış hisselerin Ekim 2018’den beri en büyük artışı.

Bünyesinde Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2, Civilization ve NBA 2K gibi oyunları barındıran Take-Two Interactive tarafının böyle bir teklife nasıl cevap vereceği de merak konusu. Son Crop. Bu satın alma işlemi için kesenin ağzını açmış gibi gözüküyor. Şirketin ortalama 14 milyar dolar civarı bir teklif ile Take-Two Interactive kapısını çalması bekleniyor.

Sony’den Take Two Satın Alma Planları! İddianın ortaya atıldığı günden bugüne henüz Sony Crop. ve Take-Two Interactive cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak söylentiler bile Take-Two Interactive hisselerinin bir miktar yükselmesine ve hareketliliğin yaşanmasına sebep oldu. Önümüzdeki dönemlerde büyük markalarının savaşının yaşanacağını düşünürsek Sony’nin elini güçlü tutmak için Take-Two hamlesi ile çalışmalara başladığını söyleyebiliriz.