Ana sayfa Global Haberler Sony’den müjde iki PlayStation oyunu PC’ye geliyor!

Sony’den müjde iki PlayStation oyunu PC’ye geliyor!

28
Sony’den müjde: İki PlayStation oyunu PC’ye geliyor!

Sony, State of Play etkinliğinde Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales PlayStation oyunlarının PC için geldiğini duyurdu.

Sony, Sony State of Play’de oyun severlere müjde ve yeni gelişmeler ile karşımıza çıktı. Özellikle son zamanlarda PlayStation özel oyunlarını PC’ye getirmeye başlayan şirket, iki oyunun daha yakın tarihte PC için çıkacağını açıkladı.

Sony duyurdu: Marvel’s Spider-Man ve Miles Morales PC için geliyor

Sony, State of Play etkinliğinde önemli yenilikler ile oyunculara müjdeyi verdi. Final Fanstasy XVI, VR için Resident Evil Village, Street Fighter 6 ve yeni Resident Evil 4 gibi heyecanla beklenen oyunları tanıttı.

Sony, Marvel’s Spider-Man Remastered ve Marvel’s Spider-Man Miles Morales‘in gelecek zamanlarda PC için piyasaya sürüleceğini açıkladı. Burada ilk yapımın 12 Ağustos 2022 tarihinde geleceği söylenirken ikincisi için net bir tarih açıklanmadı. Fakat yaklaşık sonbahar aylarında çıkacağı belirtildi.

Marvel’s Spider-Man Remastered; fare-klavye desteği, ışın izleme ve PC’ye özel ek içeriklerle ortaya çıkacak. Ayrıca iki oyunun da PC’ye uyarlanmasında büyük bir rolü olan Nixxes Software‘in kurucusu Jurjen Katsman, bu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

‘’Marvel’in Spider-Man serisinde Insomniac ile olan ortaklıktan son derece memnunum. Ekiplerin uyumu, her şeyden önce kaliteye olan bağlılıkları ilham verici. Ekiplerimizin teknik uzmanlığından ve PC’nin sunduğu tüm heyecan verici olanaklardan yararlanarak en iyi PC deneyimini oluşturuyoruz. Ekibimiz her zaman Insomniac’ın çalışmalarının büyük bir hayranı oldu ve Marvel’s Spider-Man Remastered ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’i elimizden gelen en iyi şekilde PC’ye getirmek için onlarla ortak olmak bizi inanılmaz heyecanlandırıyor.’’