Ana Sayfa Global Haberler Sony, PlayStation’da Oyun İndirme Hızlarını Düşürüyor!

Sony, PlayStation’da Oyun İndirme Hızlarını Düşürüyor!

991
Sony, PlayStation'da Oyun İndirme Hızlarını Düşürüyor!

Sony, PlayStation’da Oyun İndirme Hızlarını Düşürüyor! Dünya genelinde büyük bir etki yaratan koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler sonrasında internet hızında yavaşlatma devam ediyor. Bu önlem yöntemine dahil olan bir diğer şirket ise Sony oldu.

Sony, PlayStation dosya indirme trafiği konusunda düzenlemeler yaptığını açıkladı. Bu açıklama sonrasında Avrupa’daki internet servis sağlayıcılarında oyun indirme hızlarının düşeceği duyuruldu.

PlayStation Blog sayfasında paylaşılan bu duyuruda SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “Salgın sebebiyle alınan önlemler sonrasında sosyal mesafe uygulamaları internet erişiminde aksaklıklar yaşatmaması adına önlemler almamıza neden oldu. Oyuncular, indirme işlemlerinde yavaşlamalar ile karşılaşabilecek.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu durum karşısında alınan önlemler her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix ve YouTube’unda görüntü kalitesini düşürme önlemini aldığını biliyoruz. Bu durum karşısında alınan önlemlerin sonrasında internet trafiğinin nasıl etkileneceği konusu da merak ediliyor.

Sony, PlayStation’da Oyun İndirme Hızlarını Düşürüyor! Alınan bu önlemlere yeni şirketlerinde eklenmesi bekleniyor. Özellikle Twitch gibi yayın platformlarının da veri akışını azaltması bekleniyor. Sony’nin yaptığı bu erişim kısıtlaması sonucunda ülkemizde de nasıl sonuçlar alınacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgını sektörleri etkilemeye devam ediyor. İnternet trafiğinin risk altına girmesi ile şirketler bir takım önlemler almaya devam ediyor. Salgının ne zaman kontrol altına alınacağı ve bu sektörel sıkıntıların ne zaman düzeleceği de merak ediliyor. Öte yandan ülkemizde ve dünya genelinde söylenen tedbirlere uyalım ve ihtiyaç dışında evden çıkmayalım. Daha sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle!