Ana Sayfa Global Haberler Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı

Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı

1051
Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı
Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı

Sony, PlayStation 5 için yeni bir patent başvurusu daha yaptı. Yapılan bu patent başvurusu ile birlikte PlayStation 5 yükleme ekranlarını tamamen ortadan kaldırabilir.

Sony’nin bu yeni yöntemi dinamik bir yapıda çalışmasını sürdürmekte. Oyun içerikleri dinamik olarak yükleniyor. Oyuncunun oyundaki hareket edeceği alan bu sistem tarafından hesaplanarak sınırlar ve bölgeler tespit ediliyor.

Yapılan bu patent, PlayStation 5 yükleme ekranlarını tamamen ortadan kaldırabilir!

Daha sonrasında ön belleğe alınan bu bilgiler siz ilerledikten sonra yükleme ekranlarının ortadan kalkmasını sağlıyor. Daha basit bi dille ifade etmek gerekirse, oyuna devam ettiğiniz esnada bi sonraki bölgeye siz gelmeden önce hafızaya alınmış oluyor. Yeni bölgeye adım attığınız an harita için beklemek yerine, ön belleğe alınan bilgiler kullanılıyor. Böylece bekleme ekranı olmadan oyunda ilerlemiş oluyorsunuz.

Sony, PlayStation 5 için yeni bir patent başvurusu daha yaptı! Yeni nesil ile birlikte en dikkat çekici ve devrim niteliğinde gelişmelerden biri bekleme ekranlarında yaşanacak gibi görünüyor. Hem Playstation 5’te hem de Xbox Scarlett’te VRAM olarak da kullanılacak olan SSD’ler yer alacak. Bu da oyun içi bekleme ekranlarının neredeyse ortadan kalkması anlamına geliyor. Yeni nesil konsolların 2020 Kasım ayında piyasaya çıkması bekleniyor.