Ana Sayfa Global Haberler Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

1034
Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı
Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı

Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı! Son günlerde gündemde bir hayli yer edinen yeni PlayStation konsolu ya da diğer bir deyiş ile PlayStation 5 haberlerinin yanında geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 hakkında yeni istatistikler açıklandı. Şuan konsol piyasasında en güncel modeli olan PlayStation 4’ün satış rakamları hakkında veriler hazırlanan rapor ile açıklandı.

Şirketin yayınlamış olduğu bu faaliyet raporunda PlayStation 4’ün halen oldukça iyi satış rakamlarında olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Öyle ki 2019 yılının ilk çeyreğinde cihaz yaklaşık 2,6 milyon ünite satış yaparak iddialı bir rakamın altına imza atmış durumda. Bir önceki yılın ilk çeyreğinde de ortalama 2,5 milyon satan PlayStation 4, yaşı ilerlese de popülerliğini hiç kaybetmiyor.

Şirket raporlarına göre PlayStation 4 2018 yılı toplamına bakıldığında 17,8 milyon adet satmış. Öte yandan 2017 yılında ise 19 milyon adete ulaşan Sony her yıl hedeflerine emin adımlar ile ulaşmakta. 2019 yılı için hedef 16 milyon adet PlayStation 4 olarak belirlenmiş durumda.

Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı! Piyasaya sürüldüğü günden bugüne 6 yıl geçen PlayStation 4 günümüze kadar 96,8 milyon adet satış yaptı. Bir önceki konsol olan PlayStation 3’ün yedi yılda 80 milyon adet satış rekorunu erkenden kıran PlayStation 4’ün 2020 yılına kadar kırılması güç rakamlara ulaşması bekleniyor. Öte yandan konsol satışlarının yanında PlayStation Plus aboneliklerinde de toplam sayı 36,4 milyon kişiye ulaşmış durumda.