Ana sayfa Global Haberler Sega, Önümüzdeki Beş Sene İçin 1 Milyar Doları Gözden Çıkardı!

Sega, Önümüzdeki Beş Sene İçin 1 Milyar Doları Gözden Çıkardı!

23
sega-onumuzdeki-bes-sene-icin-1-milyar-dolari-gozden-cikardi

Sega, Önümüzdeki Beş Sene İçin 1 Milyar Doları Gözden Çıkardı! Oyun geliştirme kabiliyetini en üst seviyeye çıkaracak. Önümüzdeki beş senelik süreç içinde oyun geliştirme kabiliyetlerini daha fazla artırmak için neredeyse 1 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı. Ayrılan bu bütçe içerisinde diğer oyun firmalarını satın alma düşüncesi de yer alıyor.

Ünlü Japon yayıncı olan ve ayrıca bu yıldan itibaren kendilerini bir Süper Oyun geliştirmeye adadıklarını ve bunun “küresellik”, “çevrimiçi”, “camia” ve “IP kullanımı” temelleri üzerinde yükselecek bir oyun olacağına dair açıklamalar yapmıştı. Bütün bu hedeflere doğru zamanda ulaşabilmek için de 100 milyar yeni (882 milyon dolara denk geliyor) bulabilecek bir yatırım planlanıyor.

sega-onumuzdeki-bes-sene-icin-1-milyar-dolari-gozden-cikardi-2

Sega 2005 yılı içinde Total War serisinin geliştiricisi olan Creative Assembly’i, ardından da Sport Interactive’i (Football Manager), Relic’i (Age of Empires IV), Atlus’u (Persona), Amplitude’u (Humankind) ve Two Point’i (Two Point Hospital) renklerine bağlamıştı.

Sega bundan sonraki satın alımları için mevcut geliştiricilerini destekleyecek olan isimleri seçeceğini dile getiriyor. Sega önümüzdeki beş senelik süreç için 1 milyar doları yatırımlar için gözden çıkardığını belirtiyor. Sega söz konusu Süper Oyun haricinde de birden fazla sayıda yun yayınlayacak gibi görünüyor. Hatta bunların arasında Creative Assembly’nin yeni FPS oyunu da bulunuyor. Bunun gibi daha birçok habere anında ulaşmak için sayfamızı takipte kalın.