Ana sayfa Global Haberler Savage Game Studios 4.4 Milyon Dolar Fon Topladı!

Savage Game Studios 4.4 Milyon Dolar Fon Topladı!

125
savage-game-studios-4-4-milyon-dolar-fon-topladi

Savage Game Studios 4.4 milyon Dolar Fon Topladı! Savage Game Studios, Helsinki ve Berlin’de yeni iki mobil oyun stüdyosu için 4,4 milyon dolar yatırım topladığını açıkladı. Stüdyo ilk mobil nişancı oyunu üzerinde çalışmalarına ise devam ediyor.

Şirket aldığı fonlar ile birlikte Berlin ve Helsinki’de olmak üzere iki yeni stüdyo açacak. Mobil nişancı pazarına giriş yapacak olan stüdyonun diğer çalışmalarında nasıl oyunların yer alacağı ise henüz bilinmiyor. Savage Game Studios’un almış olduğu yatırımlar Play Ventures’ın katılımı ile Makers Fund tarafından yönetildi. Katımcılar arasında Mobile Dev Memo Syndicate ve Joakim Achren’in oyun yatırım sendikaları da bulunuyordu.

savage-game-studios-4-4-milyon-dolar-fon-topladi-2

Bu isimler dışında eski Unity Technologies başkan yardımcısı Jussi Laakonen ve Tactile Games CEO’su Asbjoern Soendergaard da stüdyoyu destekleyenler arasında yer aldı. Geçtiğimiz yaz aylarında Michail Katkoff tarafından kurulan stüdyo AAA oyunlarda uzmanlaşmış bir ekibe sahip. 10 kişiden oluşan ekip geçmişinde Rockstar, Wargaming, Rovio ve Next Games gibi firmalarda çalışmalarını sürdürmekteydi.

Savage Game Studios 4.4 milyon Dolar Fon Topladı! Yeni oyunun geliştirilmesinde de kullanılacak olan fonlar ile ilk nişancı mobil oyunu Savage Game için yayınlanmış olacak. Katkoff konu ile ilgili “2018’de battle royale patlamasının başlamasından bu yana tüm nişancı oyunları, rekabetçi ve hızlı tempolu oynanışa odaklandı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ayrıca “Başkaları ile oynama fırsatı sunan ve oyuncu ortamının yüksek baskısı olmadan ödüllendirici oyunlar için bir başlangıç olduğunu görüyoruz” şeklinde açıklamalarını tamamladı. Savage Game Studios ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.