Ana sayfa Türkiye'den Haberler Rovio Ruby Games Girişimini Satın Aldı!

Rovio Ruby Games Girişimini Satın Aldı!

27
rovio-ruby-games-girisimini-satin-aldi

Rovio Ruby Games Girişimini Satın Aldı. Gündelik oyunlar, diyebileceğimiz kategorideki 600 milyondan fazla indirmeye sahip olan Ruby Games ekibi, Rovio’nun dikkatini çekti. Finli dev, girişimi satın aldığını belirtti.

Son dönemlerde ülkemizden başarılı oyun girişimleri teker teker yurt dışına açılmaya devam ediyor. Peak Games ve Dream Games’en sonra Ruby Games de tanınan Rovio firması tarafından satın alındı.

Ruby Games Başarısı Dikkat Çekiyor.  Merkezi İzmir olan Ruby Games genel olarak gündelik oyunlar geliştiriyor. Doktorculuk, hidrolik pres, boyama yapma, spa master, nakliye ve jimnasik gibi çok gelişmiş görsellere sahip olmayan oyunlar bunların arasında. Fakat son dönemlerde uygulama mağazalarında bu tarz oyunlara ilgi oldukça yüksek. Bu tarz oyunların trend olduğu bu dönemlerde de Ruby Games’in oyunları tercih ediliyor. Buna dikkat eden Rovio da oldukça yararlı bir adım atmış gibi görünüyor.

rovio-ruby-games-girisimini-satin-aldi-1

Fazla zorlayıcı olmadan sürekli oynanabilen bu kategorideki Ruby Games 600 milyondan fazla indirmeye sahip. Geçtiğimiz yıl Hunter Assasin ise en çok indirilen oyunlarından birisi olmuştu. Bu durum da haliyle Rovio’nun dikkatini çekti.

Rovio Ruby Games Girişimini Satın Aldı. Rovio girişimin yüzde yüz hissesini alacağını dile getiriyor. Ruby Games kurucusu Mert Can Kurum ve ekibi ise yine aynı bünyede aynı şekilde faaliyetlerine devam edecekler. Merkez ofisi de aynı şekilde İzmir’de çalışmalarına devam edecek. Satın alma bedeli net olarak bilinmiyor. Fakat 50-80 milyon dolar arasında bir değerde olduğu ifade ediliyor. Ruby Games ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.