Ana sayfa Global Haberler Roblox Halka Açılmaya Hazırlanıyor!

Roblox Halka Açılmaya Hazırlanıyor!

112
roblox-halka-acilmaya-hazirlaniyor

Roblox Halka Açılmaya Hazırlanıyor! Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde halka arz ile ilgili çalışmalara başlayan Roblox, Çarşamba günü yaptığı açıklama ile bir liste yayınladı ve halka arzı resmi olarak duyurmuş oldu. Ünlü online oyun firması özel finansman turunda 520 milyon dolar topladığını duyurdu. Ve yakında doğrudan bir liste aracılığı ile halka açılacaklarını da duyurdu.

Açıklamaya göre şirket kısa süre önce Altimeter Capital ve Dragoneer Investment Group tarafından yönetilen yaklaşık 520 milyon dolar değerindeki yeni bir H Serisi yatırım turunu tamamlamıştı. Yeni finansman akışı ile şirket değerlemesi yaklaşık 29,5 milyar dolar olarak açıklandı. Öte yandan Roblox geçtiğimiz yılın sonlarında halka arz için başvuruda bulunmuş. Şubat ayında 150 milyon dolar yatırım alan şirket değerlemesi 4 milyon dolar olarak belirlenmişti. Daha yüksek bir halka açılma fiyatı almayı hedefleyen şirket bu yüzden bu planı 2021’e erteledi.roblox-halka-acilmaya-hazirlaniyor-2

Roblox Halka Açılmaya Hazırlanıyor! Belirtilen haberlere göre şirket itibariyle hedeflerine ulaştığını ve halka arz işlemlerinin gerçekleştirilmesi için de kolları sıvadığını açıkladı. Roblox tümü doğrudan listelemeleri kullanan Spotify, Slack ve Palantir gibi şirketlerin takibinde mevcut hissedarların ve çalışanların ilk gün yeni yatırımcılara hisse satmasına olanak da sağlayacak. İlerleyen günlerde şirket tarafından da halka arz ile ilgili gelişmelerin resmi olarak açıklanması bekleniyor. Roblox ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.