Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Riot Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit Oldu

Riot Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit Oldu

League Of Legends Köklü Değişime Hazırlanıyor!

2895
Riot Türkiye Ülke Müdürü
Riot Türkiye Ülke Müdürü

Riot Türkiye Ülke Müdürü: Türkiye’ye giriş yaptığından beri Elektronik Sporlara olan katkısıyla her zaman adından söz Clash ettiren League of Legends’da Ocak başında bir kan değişimi yaşandı. Riot’un Türkiye’ye girişiyle ülke müdürü olan Hasan Çolakoğlu, Facebook hesabından yaptığı bir açıklamayla gelişmekte olan pazarlardan sorumlu direktörlük görevini aldığını ve artık Los Angeles’daki genel merkezde çalışacağını, ailesiyle birlikte Amerika’ya taşınacağını açıkladı.

Tabii bu açıklamayla birlikte, 4 senedir görevini başarıyla sürdüren Hasan Çolakoğlu’nun yerine yeni bir ülke müdürü gelecek mi, gelecekse kim olacağı soruları gündeme gelecekti. Bunun da önlemini alan Pops Hasan Bey, yaptığı açıklamada, kendisinden boşalan Ülke müdürlüğü koltuğunun hemen dolacağını da açıkladı.

Daha önce Riot Türkiye Yayın Müdürlüğü görevini sürdüren Bora Koçyiğit, Hasan Çolakoğlu’nun açıklamasıyla yeni Ülke Müdürü olarak görevine başladı. 2005 yılında Digitürk’te çalışmaya başlayarak spor ve medya sektörüne adım atan Bora Koçyiğit, 2014 Haziran ayında Riot Türkiye’ye katılarak Elektronik Sporlarda hem dünyanın hem de Türkiye’nin en önemli oyunlarından birinde çalışmaya başladı. Hasan Çolakoğlu yönetiminde sezon finallerini Volkswagen Arena, Ülker Sports Arena gibi yerlerde gerçekleştiren ekibin içinde yer alan ve tüm bu etkinlikleri başarıyla bitiren Riot Türkiye Ekibi artık Bora Koçyiğitle birlikte yoluna devam edecek.  Biz de Hubogi ekibi olarak yeni görevinde başarılar diliyor, Riot’un Türk Espor’una yapacağı katkıları merakla bekliyoruz. Hem LoL’ün hem de Bora Bey’in yolu açık olsun.