Ana Sayfa Global Haberler Riot, Teamfight Tactics: Galaxies Set Tanıtımına Hazırlanıyor

Riot, Teamfight Tactics: Galaxies Set Tanıtımına Hazırlanıyor

917
HUBOGI-riot-teamfight-tactics-galaxies-versiyonu-tanitimina-hazirlaniyor

Riot, Teamfight Tactics: Galaxies Set Tanıtımına Hazırlanıyor! Riot Games, bu hafta başlarında merakla beklenen Teamfight Tactics: Galaxsies setini duyurdu. Oyunun geliştiricisi Riot, set çıkışını kutlamak için, bu ay TFT’deki en büyük isimlerini ön plana çıkaran 150 bin dolar ödül havuzlu bir tanıtım etkinliği hazırlıyor.

Teamfight Tactics: Galaxies’in tanıtımının 12 ve 13 Mart tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. William “scarra” Li ve David “dogdog” Caero da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından toplam 16 oyuncu, 150.000 doların üzerindeki ödül havuzu için yarışmaya hazırlanıyor.

Tanıtım etkinliğin ilk günü, oyuncular iki grup halinde dört oyun oynayacaklar. Birinci günde toplam sekiz oyun oynanacak. Oyuncular her maç sonu sıralamalarına göre puan kazanacak. Gruplarının dördüncü maçında ilk sırada olan oyuncu, puanlarına bakılmaksızın otomatik olarak etkinliğinin ikinci gününde mücadele etmeye hak kazanırken, gruptan en yüksek puan alan diğer üç oyuncu da ilk günün ikinci turunda rekabet etmeye devam edecek.

Etkinliğin ikinci gününde, ilk sekiz oyuncu öncelikle 18 puan almak için birbiriyle mücadele edecek. 18 puanlık kontrol noktasına ulaştıktan sonra, oyuncular maçı kazanarak tanıtım kupasını ve 15.000 dolarlık ödüllerini alabilecekler. Bir oyuncu bunu yaptıktan sonra, kalan oyuncular toplam puanlarına göre sıralanacak.

Oyuncular mücadeleyi aynı puanda tamamlarlarsa, sıralamalar, oyuncuların oynanan tüm oyunlarda bitirme sayısına, ortalama yerleşimlerine ve dördüncü oyundaki en iyi yerleşimlere göre belirlenecek.

Corona virüsü Teamfight Tactics etkinliğini de etkiledi

Önceki TFT turnuvalarından farklı olarak, oyuncular, tüm oyun dünyasını etkileyen Corona virüsü tehlikesinin olası risklerden kaçınmak için izleyicilerle aynı ortamda yarışmayacaklar. Ancak etkinlik hayranların izlemesi için canlı olarak yayınlanacak. Teamfight Tactics hayranları resmi Riot Games Twitch ve LoL Esports YouTube kanallarında 12 Mart saat 17:00’dan itibaren canlı olarak izleyebilecekler.