Ana Sayfa Espor Riot Games, Valorant İçin Espor Hazırlıklarını Başlatıyor Mu?

Riot Games, Valorant İçin Espor Hazırlıklarını Başlatıyor Mu?

1164
HUBOGI-riot-games-valorant-icin-espor-hazirliklarini-baslatiyor-mu

Riot Games, Valorant İçin Espor Hazırlıklarını Başlatıyor Mu?! Riot Games’in, yeni oyunu Valorant’ın espor hazırlıkları için son haftalarda birçok oyun organizasyonuyla özel olarak görüştüğü duyuruldu. Kaynaklara göre, ekiplere yeni birinci şahıs nişancı oyunu Valorant için espor planlarını sunuyor.

Ücretsiz olarak oyunculara sunulan FPS oyunu, espordaki profesyonel oyuncular, markalar ve medya için kapalı beta özel test sürümü ile ilk kez bu hafta canlı yayın aksiyonları almaya başladı. Bu girişimle birlikte, son günlerin en popüler oyunu olmayı başaran Valorant, anlık izleyici rekoru ile de CS:GO oyununu tahtından indirdi.

Kapalı betaya göre çok iyi sonuçlar elde eden Valorant için Riot Games şimdiden espor girişimlerini başlattı. Oyun bu yaz tüm oyun dünyasına sunulacak. Oyunun kapalı betasının büyük bir rekor kırmasıyla beraber espora yönelik özel bir potansiyeli olduğunu da gösterilmiş oldu.

Bununla birlikte, oyun sektöründeki bazı kişiler Valorant oyununun piyasaya sürülmesinden sonra bir veya iki yıl boyunca espor alanına girmeyeceğini tahmin etse de, kaynaklar Riot’un rakip taraflara yol haritası vermek için önde gelen kuruluşlarla zaten görüştüğünü söylüyor.

Valorant espor planları hangi yönde ilerleyecek?

Riot’un tanıştığı takımların tam sayısı ve toplantılarda ortaya koyduğu planlar belirsizdi.  Riot takımlarının gizlilik sözleşmeleri imzalaması bu durumun nedeni olarak belirtildi. Riot’un Valorant’ın bazı turnuvalarda yer alması için bir lig kuracağı bile şu an oyun dünyası arasında konuşuluyor. Bilinene göre ise Riot bu iddiayı reddetti.

Toplantılar dikkat çekici oluyor çünkü oyun, Overwatch Ligi ve Counter-Strike: Global Offensive için potansiyel bir meydan okuma olarak görülüyor. Riot’un Valorant için espor planları potansiyel olarak en iyi oyuncular, sponsorluklar ve medya hakları için daha da kalabalık bir oyun alanı oluşturabilir.

Oyun, salı günü beta testinin ilk gününde Twitch’te 1,7 milyon eşzamanlı izleyici tarafından büyük ilgi gördü. Oyunun tanıtım videosu için tıklayın.