Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Riot Games Türk Yöneticilere Yeni Atamalar Yaptı!

Riot Games Türk Yöneticilere Yeni Atamalar Yaptı!

1045
Riot Games’ten Türk Yöneticilere Yeni Atamalar Yaptı!

Riot Games’ten Türk Yöneticilere Yeni Atamalar Yaptı! Riot Games şirkette Türk yöneticilere üst düzey pozisyonlarda yeni global görevlerini verdi. Dünyanın en büyük dijital oyun ve eğlence şirketlerinden biri olan Riot, Los Angeles’ta bulunan merkezine Türkiye’den transferler yaptı.

Riot Games METAI Bölge Müdürlüğünde bulunan Onur Tamer, şirkete yeni oyunlarda değer katma amacıyla Amerika’daki ofise transfer oldu. Bu transfer ile ilgili Tamer’e “Riot Games Küresel Yayıncılık Operasyon Direktörü” görevi verildi ve bu pozisyonda şirket çalışmalarını sürdürecek. 2012 yılında Riot Games kariyerine başlayan Tamer, geçtiğimiz yıl diğer görevlerinin yanında Riot Games Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini de üstlenmişti. Los Angeles’taki görevine ise Nisan sonunda başlayacağı belirtildi.

Amerika’daki Riot Games ofisine transfer olan bir diğer isim ise Hasan Çolakoğlu oldu. Riot Games Türkiye Müdürü olarak yaklaşık 5 yıl boyunca görev alan Çolakoğlu birçok organizasyon ve espor adına önemli gelişmelere imza atmıştı. 2017 yılında Los Angeles’a “Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktör” görevi ile transfer olan Çolakoğlu Nisan ayı itibariyle yeni görevi olan “Riot Games Avrupa ve Gelişmekte olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı” ile çalışmalarına devam edecek.

Riot Games ortadoğu bölgesinde de değişiklikler yaptı

Ayrıca bir diğer gelişmede Türkiye ve Orta doğu bölgelerinin ayrılması oldu. Böylece Türkiye, Avrupa bölgesine dahil olurken Ortadoğu ise gelişmekte olan pazarlara dahil edildi. Şirketin global organizasyonundan sorumlu kişi ise Ali Müslümanoğlu oldu. Dubai’deki Orta doğu ofisi için transfer edilen Müslümanoğlu bu ofisin “Bölge Müdürü” olarak çalışmalarını sürdürecek. Geçtiğimiz iki yıl boyunca Riot Games Espor ve İş Geliştirme Direktörü görevini sürdüren Müslümanoğlu atık Orta doğu Ofisi Bölge Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.