Ana Sayfa Global Haberler Riot Games, Oyun Geliştiricisi Hypixel Studios’u Satın Aldı

Riot Games, Oyun Geliştiricisi Hypixel Studios’u Satın Aldı

920
HUBOGI-riot-games-oyun-gelistiricisi-hypixel-studiosu-satin-aldi

Riot Games, Oyun Geliştiricisi Hypixel Studios’u Satın Aldı! League of Legends ile tanınan oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games, bugün Hypixel Studios’u satın aldı. 2018 yılında Riot Games de dahil olmak üzere bir grup yatırımcı desteğiyle kurulan Hypixel Studios, şu anda rol yapma oyunu olan Hytale’i geliştiriyor.

Bu satın alma, beta sürümü için 2,5 milyondan fazla kayıt ve fragmanı için YouTube’da milyonlarca görüntüleme toplayan Hytale’in açıklanmasıyla başlayan Hypixel Studios için gerçekleştirilen bir lansmanın ardından geldi. Kasım ayında, Hypixel Studios, Hytale’ın 2021 yılında herkes tarafından oynanabileceğini planladığını açıklamıştı.

Riot Games Başkanı Dylan Jadeja bu satın alma girişiminin ardından şu açıklamada bulundu: “Hypixel Studios’un arkasındaki ekibi birkaç yıldır tanıyoruz ve en başından beri desteklemeyi arzuladığımız türden vizyonerler oldular; oyuncular için çığır açan, tür belirleyici bir deneyim sunmaya kendini adamış tutkulu bir stüdyo. Son 18 ay boyunca, Hypixel Studios’a, dünyanın dört bir yanındaki inanılmaz çeşitlilikte oyunculara ulaşan bir oyun türünü geliştirmeye yönelik vizyonlarına doğru ilerledikleri için tavsiyede bulunduğumuz için şanslıyız. Şimdi, bir sonraki bölüme girmeye hazırlanırken, bu satın alma yoluyla ortaklığımızı bir sonraki seviyeye taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Hypixel Studios’un gelişim süreci boyunca yolculuklarını desteklemeyi, büyümelerine yardımcı olmayı ve onlardan öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

Oyun geliştiricisi Hypixel Studios bu satın alma girişiminden karlı çıkacak

Bu satın alma, uzun süredir devam eden bir ilişkinin genişlemesini temsil ediyor; Hypixel Studios, Riot Games’in beğenilen, oyuncu odaklı oyunlar geliştirme ve yayınlama deneyimine erişim kazanıyor.

Hypixel Studios, Kuzey İrlanda Londonderry’de daimi bir ofis kurarken mevcut yapısını koruyacak. Yeni ofis, arka ofis işlevleri ve kalite güvencesi için bir temel oluşturacak. Hypixel Studios, bu alanlarda 20 yeni pozisyonda çalışacak kişiler arıyor ve Hytale’in gelişimi ilerledikçe daha fazla büyüme bekleniyor.