Ana sayfa Global Haberler Riot Games Mobil Oyunları 100 Milyon Dolarlık Gelir Barajını Aştı!

Riot Games Mobil Oyunları 100 Milyon Dolarlık Gelir Barajını Aştı!

44

Riot Games Mobil Oyunları 100 Milyon Dolarlık Gelir Barajını Aştı! Riot Games’in yayınlamış olduğu mobil oyunlar toplam olarak 100 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Mobil oyunları League of Legends: Wild Rift, Legends of Runeterra ve Teamfight Tactics gibi oyunlar dünya genelinde Google Play Store ve App Store’dan elde ettiği geliri 100 milyon doların üzerine çıkardı.

riot-games-mobil-oyunlari-100-milyon-dolarlik-gelir-barajini-asti-2

Riot Games Mobil Oyunları Yükselişte

İlk mobil oyunu olan Teamfight Tactics’i 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürmüştü. Oyun bugüne kadar 15 milyondan fazla indirme sayısına sahip oldu. Aynı zamanda da yaklaşık 27,5 milyon dolar oyuncu harcaması elde etti. Hemen ardından ise, Nisan 2020’de Card Battler türündeki oyun Legends of Runeterra tüm dünya genelinde piyasaya sürüldü. Oyun lansmandan bu yana 13 milyona yakın indirmeye ulaştı. Getirdiği gelir de 16,2 milyon dolar. Bu popüler başlıkların sonrasında ise PC platformunun en gözde MOBA oyunu League of Legends’ın mobil versiyonunun piyasaya sürülmesi gerçekleşti. Sürüldükten sonra League of Legends: Wild Rift dünya çapında istikrarlı bir şekilde büyüdü. Mobil oyun alanında bugüne kadarki en başarılı oyun oldu ve 46,3 milyon indirmeye imza attı. 64,7 milyon dolar da gelir elde etti. Bu miktar Riot Games’in toplam mobil gelirinin yaklaşık olarak yüzde 60’ını oluşturuyor.

Riot Games Mobil Oyunları 100 Milyon Dolarlık Gelir Barajını Aştı! Sensor Towers Store Intelligence’nin yayınlamış olduğu verilere göre ise Riot Games’in üç mobil oyunundan elde ettiği gelir 2021’in ikinci çeyreğinde zirve yaptı.