Ana Sayfa Global Haberler Riot Games Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi

Riot Games Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi

1125
Riot Games Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi
Riot Games Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi

Riot Games Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi! Riot Games son günlerde büyük bir iş bırakma eylemi ile karşı karşıya. League of Legends oyunun yapımcısı ve geliştiricisi olan Riot Games çalışanlarından iş bırakma eylemi ile karşı karşıya kaldı. Firma içerisinde çalışanların yaşadığı sorunlar sebepli olarak bu kararı aldıklarını belirtildi.

Riot Games’in çalışanlar ile yapmış olduğu sözleşmede çalışanların huzursuzluklarını ve şikayetçi oldukları konuları yargıya taşıyamama gibi bir madde yer alıyor. Bu madde yüzünden çalışanlar uzunca bir süredir greve gitme konusunu gündeme getiriyordu. Sonuç olarak geçtiğimiz gün iş bırakma eylemini gerçekleştirdiler.

Stüdyo tarihinde bir ilk olan bu olay sonrasında çalışanların vermiş olduğu açıklamalarda “Bu sorunu ciddiye aldığımızı göstermek için bu eyleme katılıyoruz. Umarız lider kadrosu konu hakkında sorunlar iyice büyümeden el atarlar ve bize zaman ayırırlar” şeklinde konuştular.

Konu hakkında lider kadrosunun vermiş olduğu sözleri tutmaması ve çalışanları sürekli ertelemeleri fitili ateşleyen nokta olduğu da açıklamada yer alan demeçler arasındaydı. Riot temsilcisi konu hakkında eyleme katılan tüm çalışanların dinleneceğini ve sorunla ilgili en kısa sürede yönetim kadrosu ile görüşülüp çözüm bulunacağı belirtilirken, Riot Games CEO’su Nicolo Laurent olaylardan dolayı çalışanların tepkisinden rahatsız olmadıklarını aksine gurur duyduğunu belirtti. Ayrıca üst kadro ve çalışanların karşılıklı olarak yapmış olduğu açıklamalara bakacak olursak çözüme ulaşılacak açıklamalarında bulunan Laurent konu hakkında sakinliğini korudu.

Dünya genelinde tüm stüdyoları toplamında Riot Games’in yaklaşık 2500 çalışanı bulunuyor. Eyleme katılan çalışan sayısı ise 150 civarında. Konu ile ilgili Riot Games resmi kaynaklarından açıklama yapılması da bekleniyor.