Ana sayfa Global Haberler Resident Evil 4 Remake duyurusu yapıldı: İşte fragmanı!

Resident Evil 4 Remake duyurusu yapıldı: İşte fragmanı!

27
Resident Evil 4 Remake duyurusu yapıldı: İşte fragmanı!

Capcom, Sony State of Play etkinliğinde Resident Evil 4 Remake oyununu duyurdu. Oyunun çıkış tarihi ve fragmanı gösterildi.

Sony, dün olan State of Play etkinliğinde müjdeleri verdi. Özellikle PC oyuncularını yakından ilgilendiren önemli haberlerin olduğu etkinlikte Resident Evil hayranları da es geçilmedi.

Resident Evil 4 Remake hangi tarihte piyasaya sürülecek?

Resident Evil serisinin dördüncü oyunu, ilerleyen zamanlarda oyun severlerin beğenisine sunulacak. Capcom tarafından meydana getirilen ve dağıtılan oyun, 2005 yılında piyasaya çıktı. Dönemin şartlarına göre üst düzey grafiklerle ve oynanış mekanikleri ile oyunda serinin diğer oyunlarındaki gibi korku ve hayatta kalma teması hakimdi.

2019 ve 2020 yıllarında ikinci ve üçüncü oyunun Remake sürümlerinin piyasaya çıkmasından sonra tüm dikkatler Resident Evil 4’de idi. Bugüne kadar ortaya atılan iddialardan sonra State of Play‘de beklenen haber geldi ve Capcom, Resident Evil 4 Remake‘in duyurusu yapıldı. Oyun, 24 Mart 2023’de PC, PlayStation 5 ve Xbox Series XIS platformları için çıkacak.

Ayrıca oyun ile ilgili ilk fragman da yayınlandı. Daha çok sinematik sahnelerin bulunduğu 2 dakikalık videonun kasvetli yani Resident Evil dünyası ile tamamlanan konseptle oyuncuların kalbini hızlandırdığını söyleyebiliriz.

Sony’nin PlayStation Blog’da oyun ile ilgili söyledikleri ise şöyle;

‘’Bu sefer oyun, orijinal yapımın özünü korurken, 2023’e uygun bir hayatta kalma korkusu için en son kaliteyi elde etme amacıyla geliştiriliyor. Oyunu serinin hayranlarına tanıdık hissettirirken, aynı zamanda onlara taze bir his vermeyi amaçlıyoruz. Hikayeyi yeniden tasavvur etmenin ve özünü korumanın yanı sıra grafikleri ve kontrolleri modernize ediyoruz.’’