Ana Sayfa Global Haberler Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını Tutuyor

Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını Tutuyor

1229
Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını Tutuyor
Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını Tutuyor

Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını Tutuyor. Üç başlı yılan ve kendine has yeşiliyle tanınan Razer, dünya çapında 2.3 milyar kullanıcısıyla milyar dolarlık küresel oyun sektörünün bir fenomeni haline geldi. Bugün, Razer-Microsoft 365 işbirliğiyle takım çalışması, hızlı etkileşim ve karar verme fonksiyonlarını birleştirerek sektörde büyük avantajı ele geçiriyor.

Razer kullanıcılarının ürünlerini ellerine almadan önce müşterilerin bakış açısıyla değerlendirilen Razer mühendisliği, tasarım ve pazarlama liderlerince mükemmelleştiriliyor. Razer ürünlerinin üretimi daima “Oyunculardan oyunculara” mottosuyla hayata geçiyor. Ve Razer, 137.9 Milyar Dolarlık sektördeki dominant pozisyonuyla Microsoft 365’in dikkatini üzerine çekti. Razer Kurucu CEO’su Min-Liang Tan, “bizi bu sektörde rakiplerimizin önünde tutan şey oyunculara olan odağımız, onlardan biri olmamızdır. Razer’ın adını vücuduna dövme yaptırmış tutkulu hayranlarımız bile var! Ve hayranlarımızın beklentilerini sürekli olarak, katbekat karşılanması bizi her geçen gün daha da heyecanlandırıyor” diyor.

Razer ekibindeki neredeyse herkes birer “gamer” ve bu durum hedef kitle üzerinde olağanüstü bir avantaj sağlıyor. Razer Genel Müdürü Tom Moss, “kullanmak istediğimiz ürünleri yapıyoruz. Naga model fareyi tuttuğunuzda baş parmağınızın altında kalan 12 adet tuş da neyin nesi? MMO oyunlarda karakterinizin çeşitli beceri ve yetenekleri bu tuşlara atarsınız. Geliştirdiğimiz bu yenilik, oyuncular olarak, rekabetlerde avantaj elde etmek ve hızlı olmak için bizlerden çıktı. Kendi kullanmak istediğimiz orijinal ürünler üretiyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Öncü İş Kolu

Günümüzde müzik ve film endüstrilerinden daha büyük olan oyun sektöründe oyunculara ürünler sunmak, gün geçtikçe büyüyen iş kolunda daha da zorlu bir hal alıyor. Pazar araştırma firması Newzoo raporlarına göre, tek başına küresel eSpor pazarı 2018 yılı sonuna kadar %38 ile 905.6 milyon dolar büyüdü ve 2021 yılına kadar ise bu büyümenin 1.4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 140 milyondan fazla aylık tekil izleyici ile sosyal oyun kanalı Twitch, sektördeki oyun yayın portallarının öncüsü konumunda.

Razer, sektördeki liderliğini sadece oyuncuların ne istediğini bilmekle değil, ayrıca yeni platformlar, yazılımlar, oyunlar ve çevre birimleri konusundaki takiple gelen bilgilerine borçlu. Razer’ın inşa ettiği bu kültür sadece eğlenceye dayanmıyor. Rekabetçi doğasını, çalışanlarını doğru araçlarla destekleyerek ortaya çıkan işlerin daha kaliteli ve hızlı olmasını sağlıyor.

Razer Personel Şefi ve Müşteri İşlem Sorumlusu Patricia Liu, “Eğlence ve rekabeti seven oyunculara hizmet veriyoruz. Razer kültürünü yaşatmak için en iyisinden vazgeçmiyoruz. Çok çalışıyoruz, ne yaparsak yapalım kalbimiz ve ruhumuzla yapıyoruz.”

Ve Razer Windows 10 Enterprise, Office 365 ve Enterprise Mobility + Security’den oluşan Microsoft 365’i seçerek, mükemmel uyum ile bulut tabanlı bir araç seti elde etti. Microsoft 365, yaratıcı çalışması, hızlı iletişimi, hızlı karar verme ve gerçek zamanlı strateji oluşturma fonksiyonları ile oyuncu kitlesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan eksiksiz, akıllı bir çözüm. Razer’ın Microsoft 365’i seçme sebeplerinden biri de şirketin fikri mülkiyet hakkı için son derece güvenli bir ortam sağlaması oldu.
Global Halkla İlişkiler Müdürü Alain Mazer, “Microsoft 365, her gün yaptığımız, ortaya koyduğumuz yeni işlerle güçlenen Razer kültürünü destekliyor olacak.”

Moss, “Ve bunun anahtarı, herkesi senkronize tutan sabit, net bir iletişimdir. Microsoft 365 ile elde ettiğimiz avantajlardan biri de bu” diye ekledi.

Çığır Açıcı Ürün Tasarımı

Şirket 2002 yılında 16.8 milyondan fazla renk barındırabilen Chroma LED teknolojisine sahip, estetik, şık, simsiyah ve minimalist tasarımıyla ikonik hale gelen ilk yüksek performanslı oyun faresi Razer Boomslang ile oyun sektörü dünyasına giriş yaptı. Mazer, “Boomslang ile pazarda tektik. Çünkü başka hiçbir farenin yapamayacağı, oyuncuların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir ürünümüz vardı. O zamanlardan beri, dünyanın en ince oyun laptopundan oyuncu telefonu kadar bir çok yeniliğimiz oldu.”

Razer Microsoft 365 ile Oyun Sektörünün Nabzını TutuyorRazer, oyuncuların karşılanmamış ihtiyaçlarını cevaplamak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ederken, çalışanlar, çığır açacak ürünler oluşturmak için gereken tasarım sürecini hızlandırmak için Teams’den yararlanırlar. Moss; “Yeni bir ürün kategorisine başladığımızda, daha önce yaptığımız her şeyin bilgisinden yararlanıyoruz, tekrar kullanıyoruz. Ürün grupları arasında uzmanlık alanları biriktirirken, bu bilgiyi kanallardan merkezileştirmek ve düzenlemek için Teams kullanıyoruz; böylece geri dönüp zaman içerisinde üzerinde durduğumuz ve tartıştığımız konulara erişimimiz en kolay hale geliyor. Kısaca özetlememiz gerekirse Teams işlemleri daha hızlı yürütmemize ve müşteri odaklı özelliklere konsantre olmamıza yardımcı oluyor.”

Donanım Mühendisliği Yöneticisi Vivek Gowri; “ Microsoft 365 Teams ile işlemlerin takibi oldukça hızlanıyor. Mobil cihazlarımdan Teams’e bağlanarak seyahat ederken mühendislerle iletişime geçebiliyor ve PC/ofis ortamına döndüğümde devam eden konuşmalara dönüş yapabiliyorum. Dosyalar paylaşıyoruz, görselleri gözden geçirebiliyoruz, görüntülü sohbetler yapabiliyor ve e-postalarımıza kolayca erişebiliyoruz. Her şeyin sorunsuz ve dört dörtlük çalıştığı Microsoft 365 kullanmaktan son derece memnunum. Microsoft 365 ile mümkün olan en iyi ürünleri tasarlamaya odaklanabiliyorum.”

Razer, Microsoft işletim sistemini başlattığından beri Windows 10’u kullanıyor. Windows 10 şirketin temeli haline gelmiş durumda. Mazer, “Windows 10, mükemmel çalışan sistemini Microsoft 365 özellikleri ile destekleyerek iyiyi en iyi hale getiriyor” diye ekledi.

Güvenli Çalışma Ortamlarıyla IP Korumada En İyi

Razer, tüm iş uygulamaları, kurumsal güvenlik duvarı ve çalışanların kimlik doğrulamaları için Microsoft Azure Active Directory kullanıyor. Bu çalışanları, verilerini ve cihazlarını kapsayan iki uçlu güvenlik çözümü oluşturmanın ilk adımı. IT Yöneticisi Kelvin Yeap, “Razer, yerleşik güvenlik ürünlerinden yararlanmak için Microsoft 365’i seçti. Oyuncuların bilgilerini güvence altına almaya ve ürünlerimizi kullanırlen onlara huzur vermeye yardımcı oldu. Bugün, Razer ortamındaki tüm cihazlarımızı güvence altına almamıza yardımcı olmaları için gözümüz daima Enterprise + Mobility üzerinde.”

Ürün tasarımları, fikri mülkiyet haklarının korunması,  çalışanlara saldırılara karşı e-postaları korumak için Microsoft 365, Gelişmiş Tehdit Koruması ve Bilgi Hakları Yönetimi çözümleriyle veri sızmasını önleyerek büyük yardım ve avantaj sağlıyor.

Windows Defender Advanced Threat Protection, güvenlik konusunda da yardımcı olan yerleşik bir uç nokta koruma çözümüdür ve Windows  hizmet güncelleştirme modeli olarak sağladığı daha güvenli  çalışma ortamını basitleştiriyor.

Kesintisiz Verim için Araçlar

Küresel iletişimin kolaylaştırılması, farklı zaman dilimlerinde akan iletişim tarafından desteklenen kesintisiz üretkenliğe yardımcı olur. Ekip arkadaşlarınızla aynı aracı kullanarak, farklı zaman dilimlerinde bulunsanız bile konuşmalarınız senkron kalır.

“Razer asla uyumaz!” diyor Müşteri Şefi Liu. “Müşteri Şefi olarak daima müşterinin tarafındayım. Tüm müşterilerimize maksimum 15 dakika içerisinde geri dönüş yapıyoruz. Örneğin Amerika’dan bir müşteri bir şey hakkında bize tweet attı ve gün sonu geldiyse, müşteriyle konuşmaya devam etmesi için Singapur ofisine bir mesaj göndeririz. Dünyanın her yerindeki kaliteli müşteri desteğimizi Microsoft 365 kullanıyoruz.”

Razer çalışanları, popüler Teams ortamından kopmadan hızla büyüyen organizasyonda bilgi bulmaya yardımcı olmak için botları da kullanmaktadır. Gowri,” Teams’in özelliklerinden biri olan WhoBot, ekip üyelerinin ihtiyaçları olan bilgilere erişmeleri için organizasyon içi bir arama motor gibi ” diyor. “Ve organizasyonumuza sürekli yeni üyeler ve yeni şirketler eklediğimiz için bu özellik gerçekten yararlı oldu.”

Önde Gelen Teknolojiyle Çığır Açın

Bugün, Razer markası oyun yeniliği ile eş anlama geldi ve her şey sadece bir fare ile başladı. Tan, “Sadece bir ürün yaratmadık. Milyar dolarlık bir sektör yarattık. Bu sektörde öncülük etmeye devam etmek ve en iyi ürünleri tasarlamak için en yenilikçi araçlara ihtiyacımız var.”

Nanosaniyelerin kazanma ve kaybetme arasında farkı yarattığı sektörde hız, hatırı sayılır bir rekabet avantajıdır. Hem oyuncular hem de Razer bu konuda hemfikir. Moss,” İşimizi yaparken yarattığımız fark yürütme ve kalite hızı ve bu hıza ulaşmak için Microsoft teknolojilerini kullanıyoruz ” dedi. “Hızlı hareket, üst düzey ürünler – bizi önde tutan şey budur!”

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!