Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Playz Üçüncü Yatırım Turunu Kapattı

Playz Üçüncü Yatırım Turunu Kapattı

967
Playz Üçüncü Yatırım Turunu Kapattı
Playz Üçüncü Yatırım Turunu Kapattı

Playz Üçüncü Yatırım Turunu Kapattı! Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ve oyun dünyasının yeni sosyal medya platformu olmayı amaçlayan yerli girişim Playz, üçüncü yatırım turunu kapattığını geçtiğimiz gün duyurdu.

Alınan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Playz kurucu ortaklarından Engin Sever, yeni versiyona geçtikten sonra yurt dışındaki kullanıcıların ilgisi ve bağlılığını da göz önüne alarak sürekli denemeler yaptıklarını dile getirdi.

Android uygulamasının ardından, iOS uygulamasını da kullanıcılara sunan Playz uygulamasında son 4 ay içinde 250 bini aşkın post paylaşıldı. Bu postlara 1 milyonun üzerinde beğeni ve 400 binin üzerinde de yorum yapıldı. Bugüne kadar kullanıcılar tarafından paylaşılan 80 binin üzerinde video ise toplamda 34 milyon kez izlendi.

Playz’in yurt dışı pazarında ilgi görmesi ve hızla büyümesi ile 54 farklı ülkeden 80 binden fazla kullanıcıya ulaştıklarını da paylaşan Engin Sever, alınan yatırımı yurt dışından daha fazla kullanıcıya ulaşma ve gelir modellerini devreye almak için kullanacaklarını da belirtti.

Son olarak uygulamayı tamamen oyuncuların isteklerini doğrultusunda geliştirdiklerini ve bu vizyona uygun olacak şekilde İninal ile birlikte Playz Pro Gamer Kart’ı devreye alacaklarını da duyuran Sever, oyuncu odaklı fayda sağlama stratejileri ile oyuncular için vazgeçilmez bir platform olmak istediklerini de paylaştı.