Ana sayfa Global Haberler PlayStation Mobil Yatırımlarına Devam Ediyor!

PlayStation Mobil Yatırımlarına Devam Ediyor!

28

PlayStation Mobil Yatırımlarına Devam Ediyor! Mobil oyun sektörü her geçen gün daha da büyümeye devam ederken Playstation’da bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. PlayStation geçtiğimiz günlerde eski Apple Arcade İçerik patronu Nicola Sebastiani’yi işe aldı. Resmi duyuru ile açıklanan bu isim artık çalışmalarını PlayStation için yapacak. 8 yıl gibi bir süre Apple Arcade içeriklerinin başındaki isim olan Nicola Sebastiani, Linkedln hesabından yaptığı iş değişikliği ile de PlayStation’ın mobil tarafı için çalışacağını doğruladı.

Mobil dünyası revaçta

Mobile göç her geçen gün daha da büyük bir şekilde devam ediyor. Her ne kadar vazgeçilmez bir yeri olsa da PC ve konsol platformlarının yerini mobil alacak gibi gözüküyor. Yapım markalarının da bu alanda yaptıkları ciddi yatırımlar sonrasında mobil pazarda daha da güçlü bir hal almaya başladı. Sony’de oyun tarafında önemli bir isim olarak PlayStation için mobil sektörde ses getiren hamleler yapmaya devam ediyor.

PlayStation Mobil Yatırımlarına Devam Ediyor!

Sektörel açıdan baktığımızda Nicola Sebastiani’nin PlayStation bünyesinde çalışacak olması şirket için oldukça önemli bir gelişme. PlayStation oyunlarının mobil cihazlara geleceği hatta eski oyunlarında mobil sürümlerinin önümüzdeki dönemde mobil cihazlarda oynanabilir bir hale geleceği söylentiler arasında yer alıyor. İlerleyen dönemde PlayStation nasıl bir hamle ile karşımıza çıkacağı da oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Playstation ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.