Ana Sayfa Global Haberler PlayStation 5 Fiyatı Analistler Tarafından Açıklandı

PlayStation 5 Fiyatı Analistler Tarafından Açıklandı

992
PlayStation 5 Fiyatı Analistler Tarafından Açıklandı
PlayStation 5 Fiyatı Analistler Tarafından Açıklandı

PlayStation 5 Fiyatı Analistler Tarafından Açıklandı! Geçtiğimiz günlerde Sony ile yakınlığı bilinen bir analist PlayStation 5 ya da daha doğru bir deyiş ile yeni PlayStation fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre yeni PlayStation 400 dolar ile 500 dolar bandında olacağını belirtti.

Bir önceki konsol olan PlayStation 4 yaklaşık 6 yıl önce piyasaya sürülmüştü ve artık iyice yaşlanan bir model halini almaya başladı. Yeni PlayStation söylentileri Sony tarafında iyiden iyiye yükselirken geçtiğimiz günlerde cihazın teknik sistemi hakkında da sızdırmalar yapılmıştı. Yeni PlayStation için 8K çözünürlük, dahili SSD gibi özelliklerin olacağı haberleri Sony hayranlarını heyecanlandırmıştı. Ancak Sony cephesinden yeni konsolun tanıtımı ve fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

2020 yılında piyasaya sürüleceği ön görülen yeni PlayStation aynı zamanda geçmiş konsolun oyunlarını da çalıştıracağı söylentiler arasında yer alıyor. Global pazarda 500 dolar bandında bir fiyat etiketiyle sunulması beklenen yeni PlayStation’ın ülkemize ne zaman geleceği ve Türkiye pazarında satış fiyatının ne olacağı ise şuan büyük bir soru işareti.

Ancak PlayStation 4’ün ülkemizde piyasaya çıkış fiyatı ve o dönemki kur oranlarını göz önünde bulundurursak bugünkü dolar kuru ile ülkemize yeni PlayStation’ın yaklaşık 4.100 TL bandında fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.