Ana sayfa Global Haberler Phil Spencer Xbox Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Phil Spencer Xbox Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

288
phil-spencer-xbox-hakkinda-aciklamalarda-bulundu

Phil Spencer Xbox Hakkında Açıklamalarda Bulundu! Geçtiğimiz haftalarda pek çok markayı bünyesine katan Microsoft, Xbox’ın elini güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Bethesda markası ZeniMax’ı rekor bir ücret ile satın alan şirket büyük ses getirmişti. Bununla da yetinmeyen Microsoft Phil Spencer’ın açıklamalarına göre yeni anlaşmalar yapmaya devam edecek.

Twitch Glitchcon etkinliğine konuk olan Xbox patronu Phil Spancer yaptığı açıklamalar ile ZeniMax anlaşması ve Xbox’ın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında satın alma sürecinin halen devam ettiğini vurgulayan Spencer, birleşmenin tam anlamı ile 2021 yılında gerçekleşeceğini ifade etti. Bethesda’nın ürettiği oyunlara da vutgu yapan Spencer, bu oyunların çıkış yaptıkları ilk günden itibaren Game Pass’te yerlerini alacaklarını da hatırlattı. Konuşmanın devamında ise yeni stüdyolara yatırım yapmayı sürdüreceklerini de belirten Spencer, Xbox’ın kütüphanesini güçlendirme konusunda çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.

phil-spencer-xbox-hakkinda-aciklamalarda-bulundu-2

Microsoft Xbox Game Studios bünyesinde anlık olarak toplamda 22 stüdyo bulunuyor. Bu stüdyolar ağırlıklı Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da yer alırken, Fransa, İsveç, İngiltere, Japonya gibi ülkelerde de ofisleri bulunuyor. Şirketin bünyesindeki başlıca stüdyolar arasında ise ZeniMax, Bethesda Game Studios, Arkane Studios, id Software, OBsidian Entertainment gibi markalar yer alıyor.

phil-spencer-xbox-hakkinda-aciklamalarda-bulundu-3

Phil Spencer Xbox Hakkında Açıklamalarda Bulundu! Microsoft’un önümüzdeki dönemde yeni stüdyo ve markalar ile ortaklık çalışmalarına devam edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Xbox Game Pass, Microsoft hiyerarşisinde önemini yukarıya taşımayı da sürdürecek. Micosoft Xbox ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.