Ana Sayfa Global Haberler Pearl Abyss Kuzey Amerika’daki İlk Ofisini California’da Açıyor!

Pearl Abyss Kuzey Amerika’daki İlk Ofisini California’da Açıyor!

1082

Çarşamba günü yapılan açıklamalara göre online MMORPG oyunu “Black Desert Online”ın Koreli geliştiricisi Pearl Abyss, operasyonlarını genişletmeye devam ediyor ve Kuzey Amerika’daki ofisini açıyor.

Yeni Pearl Abyss ofisi, California’nın Manhattan Beach bölgesinde olacak. Pearl Abyss Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeonghee Jin,” Manhattan Beach ofisi, Pearl Abyss’in sürekli devam eden büyüme ve başarısı için oldukça verimli bir bölge ve Batı pazarında kendimizi daha çok tanıtmamıza olanak sağlayacak. Los Angeles bölgesinde kendimizi göstermek ve küresel pazardaki büyüme merdivenlerini birlikte hızla tırmanacağımız yetenek ve içerik üreticilerimizle geliyoruz” dedi.

California’daki yeni ofis haberi, Pearl Abyss’in popüler bilim kurgu MMORPG oyunu “EVE Online”ın yapımcısı CCP Games’i satın aldığını duyurduktan sonra açıklandı. CCP Games, Reykjavik, Londra ve Şanghay’daki stüdyolarında bağımsız geliştirici olarak çalışmaya devam edecek, ancak Pearl Abyss, kapsamlı geliştirme ve yayıncılığını mevcut ve gelecekteki tüm projelerindeki operasyonlarına entegre edecek.

Pearl Abyss 2010 yılında kuruldu ve dört sene sonra, 2014’te “Black Desert Online”ı yayınladı. Muhteşem görselleri ve sandbox tarzıyla bilinen MMORPG oyun, 100’den fazla ülkede piyasaya sürüldü ve globalde 10 milyondan fazla oyuncusuyla operasyonlarına devam ediyor. 2019’da ise Black Desert Online’ın konsollara gelmesi bekleniyor. Geliştirici, henüz açıklanmamış iki proje üzerindeki çalışmalarına devam etmektedir.