Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox’ta Rekorlara İmza Attı!

  26
  Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox'ta Rekorlara İmza Attı!

  Geçtiğimiz hafta sonu, oyun dünyasında dikkat çeken bir başarı hikayesi yaşandı. Palworld adlı ‘silahlı Pokémon’ oyunu, Steam’in en çok oynanan oyunlar listesine girmesi ve milyonlarca kopya satmasıyla büyük bir çıkış yakaladı. 19 Ocak’ta Steam’in yanı sıra Xbox ve Windows PC’de de Game Pass ile erken erişim şeklinde piyasaya sürülen Palworld, kısa sürede büyük ilgi gördü.

  Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox'ta Rekorlara İmza Attı!Tüm zamanların en çok oynanan Japon oyunu oldu

  Palworld, Valve’ın platformunda aynı anda çevrimiçi olan 1.291.967 kişiyle Steam’in en yüksek beşinci eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşarak Cyberpunk 2077 gibi devleri geride bıraktı. Counter-Strike 2, Dota 2 ve PUBG gibi devlerin önünde en çok oynanan oyun konumunda olan Palworld, Steam’de bir milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşan sadece altıncı oyun oldu.

  Steam’deki bu başarı, Palworld’ü Steam’de en çok oynanan Japon yapımı oyun yapan ve bir önceki rekor sahibi Elden Ring’i geride bırakan bir oyuna dönüştürdü. Ayrıca, Palworld, Steam’de en çok oynanan ikinci ücretli oyun oldu, PUBG’nin free-to-play’e geçişinden önce ulaştığı rekorun hemen arkasında yer aldı.

  Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox'ta Rekorlara İmza Attı!Üç günde 5 milyon kopya satarak dünya devi oyunları geride bıraktı

  Oyunun yapımcısı Pocketpair, Palworld’ün üç gün içinde beş milyondan fazla sattığını ve saatte 86.000 kopya sattığını açıkladı. Bu, Palworld’ü Marvel’s Spider-Man, God of War ve The Last of Us 2 gibi önemli oyunlardan daha hızlı satan birinci parti PS4 özel oyunları arasında yerini almasını sağladı. Üstelik tüm bunlar, oyunun Game Pass’te ilk gün satışa sunulmasına rağmen gerçekleşti.

  Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox'ta Rekorlara İmza Attı!Ancak Palworld’ün başarısı tartışmaları da beraberinde getirdi. Geçtiğimiz hafta IGN, oyunun Pokémon tasarımlarına benzerlik nedeniyle sosyal medyada eleştirildiğini bildirdi. Xbox sürümü, Steam sürümünün gerisinde kaldığı temel özellikler ve güncellemeler açısından eleştirildi. Oyunun muazzam lansmanı, sunucuların zorlanmasına neden oldu ve bazı oyuncular, Pokémon’un kopyalandığına dair suçlamalarda bulundu.

  Ancak oyunun yaratıcı ve eğlenceli mekanikleri, milyonlarca oyuncuyu etkisi altına almayı da başardı. Hatta öyle ki tasarım benzerliklerine rağmen, oyuncular oyunun kendine özgü özelliklerini takdir ettiler.

  Palworld İlk Üç Gününde Steam ve Xbox'ta Rekorlara İmza Attı!Palworld’ün başarısı Pokemon oyunlarına öncülük edebilir

  Palworld, şu anda Steam ve Xbox Series X/S üzerinden oynanabilir durumda, ancak PlayStation sürümü henüz piyasaya sürülmedi. Oyunun geliştiricileri, gelecekteki güncellemelerle birlikte bu eleştirilere yanıt vermeyi ve daha geniş bir oyuncu kitlesi kazanmayı hedefliyor. Palworld’ün başarısı ve bu tür oyunlara olan ilgi, benzer yapımların gelecekteki gelişimine de etki edebilir. Oyun dünyası, Pokemon benzeri oyunların yeni bir dönemine tanıklık edebilir.

  Palworld’ün oyun tanıtımı videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Daha fazla oyun ve oyun sektörü haberi için Hubogi’yi takip etmeye devam etmeyi unutmayın!