Ana sayfa Türkiye'den Haberler Oyunculara Özel Mağazaların Önemi

Oyunculara Özel Mağazaların Önemi

1845
Oyunculara Özel Mağazalar

Ülkemiz son 10 yılda hem fuarlarıyla hem etkinlikleriyle oyun dünyasında gelişme gösterdi. Teknolojinin dünya çapında yaygınlaşması ve oyunların daha kolay ulaşılabilir olması bunda en büyük etken. Bununla birlikte artık Türkiye oyun geliştiren ve pazarlayan bir ülke haline de gelmeye başladı. Oyunculara Özel Mağazalar da bu pazarın oyuncuları içine katan en önemli merkezlerinden biri.

Hal böyle olunca oyuna olan ilgi de katlanarak artıyor, bu da beraberinde oyuncuları getiriyor. Aslına bakarsanız Türkiye’de 7’den 77’ye pek çok kişi oyun oynuyor fakat bu kadar geniş bir kitleye oyuncu demek çok da doğru değil tabii ki. “Gamer” adıyla tanımladığımız kesim sadece oyun oynamakla yetimiyor; bir yandan yeni oyunları takip ediyor ve deniyor, bir yandan da oyunlara zaman ve emek veriyor. Bir dönem evinde veya kafede konsolda futbol oynayarak zaman geçiren kişiler günümüzün profesyonel oyuncularına dönüştüler bile.

Çizgi roman severlere bakarsanız, onlara hitap eden özel çizgi roman mağazaları olduğunu görürsünüz, müzik severler için müzik marketlerin sayısı her geçen gün artıyor; oyuncular için de oyun mağazaları bu şekilde önemli ve değerli tabii ki.

Oyunculara Özel Mağazalar

İnternetin yaygınlaşması ile oyunlara Steam, uPlay, Origin, GOG gibi siteler üzerinden ulaşmak çok kolay lakin oyuncular kendileri için daha fazlasını da istiyorlar. Evet, diyebilirsiniz ki internet sayesinde oyuncu ekipmanlarına veya oyuncu bilgisayarlarına ulaşmak da kolay; haklısınız ancak size en uygun oyuncu ekipmanını seçmek her zaman o kadar kolay olmuyor.

Örnek vermek gerekirse bazı markalar, aynı özelliklere sahip oyuncu farelerinden 2-3 model üretiyorlar. Pençe tutuşu için özel, minik elleri olanlar için özel ve standart model oluyor. Baktığınızda teknik özellikler hepsinde aynı ama model farklı. Siz bir oyuncu olarak internetteki resimlere bakarak farkı anlayamazsınız ama bir mağazada gidip onlarca çeşit arasından istediğinizi deneyebilir ve size en çok hitap eden ürünü alabilirsiniz. Bu da hem paranızı doğru kullanmanızı hem de sizi başarıya götürecek ekipmana sahip olmanızı sağlayacaktır.

Özellikle İstanbul’da yer alan Adeks, Zocco’s, GameEkstra gibi yerler oyuncular için gerçekten büyük nimet. Buralarda hem oyunları deneyip zaman geçirebiliyor hem de pek çok oyuncu ekipmanını deneyerek alabiliyorsunuz. Bununla birlikte ülkemizin ilk oyun bilgisayarı mağazası olan Monster da oyunculara bilgisayarları deneyerek kendileri için en uygun laptopı seçmelerini sağlıyor. Yurtdışında da buna benzer mağazaların örnekleri var ve oralarda da oyuna olan ilgi arttıkça bu tür yerlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Oyunculara özel mağazalar, ülkemizde hem oyun sektörünün hem de oyuncuların gelişmesi için önemli. Bu tür mağazaların sayısı arttıkça ülkemize de daha çok çeşit ürün gelecek ve oyun dünyası daha da gelişecektir. Bu yerlerin sayısı arttıkça oyuna olan destek ve algı da artacaktır.

Oyunculara özel mağazaların kıymetini bilelim.