Ana sayfa Global Haberler Oyun Sektörü İçin Düzenlenen 2020 Yılı Etkinlikleri Açıklandı

Oyun Sektörü İçin Düzenlenen 2020 Yılı Etkinlikleri Açıklandı

750
Oyun Sektörü İçin Düzenlenen 2020 Yılı Etkinlikleri Açıklandı
Oyun Sektörü İçin Düzenlenen 2020 Yılı Etkinlikleri Açıklandı

Etkinlikler, oyun sektörünün gelişiminde büyük rol oynuyor. Her sene dünya çapında düzenlenen birçok etkinlik var. 2019 yılında gerçekleşen büyük etkinlikler sonrası 2020 yılı etkinlikleri de açıklandı.

Oyun sektörü 2020 ocak ayı etkinlikleri 

PAX South

Oyun sektörü için 2020 yılında 6.sı düzenlenecek olan PAX South, oyun ve popüler kültür etkinliğidir. 17 Ocak tarihinde Teksas, San Antonio’da düzenlenecek olan etkinliğe hem yerliler hem de dünyanın her yerinden gelen gezginler katılım sağlayacak. Oyun dünyasının en büyük isimlerinden, oyun dünyasında yükselen yerel oyunculara, dünyanın dört bir yanından gelen geliştiriciler ile uzun zamandır piyasaya sürülmesi beklenen oyunlar oynanıyor. 

Etkinlikte, organizasyonu seven ve her yaştan katılım sağlayan YouTuberlar, oyun sektöründeki en büyük oyun geliştiriciler, sektörel söyleşiler, konserler ve başka birçok eğlenceli etkinlik yer alıyor. 

Katılımcılara, birçok hediyeye sahip olma ve sevdikleri oyunların geliştiricileriyle tanışma imkânı sunuluyor.

https://south.paxsite.com/

White Nights Conference

2020 yılının White Nights Conference etkinliği durağı Amsterdam! 23 Ocak tarihinde gerçekleşecek etkinlik, katılımcılara oyun sektöründe önemli karar veren isimlerle yüz yüze tanışma fırsatı yaratıyor. Sayıları 1500’ü bulan oyun sektörü girişimcileri, yaratıcıları, yayıncıları, platform temsilcileri gelecek sene Amsterdam’da bir araya gelecek. Bütün gece süren parti sayesinde eğlenceye doyulmayacak ve oyun dünyasına dair ne varsa doya doya yaşanacak!

http://wnconf.com/

DreamHack Leipzig 2020

DreamHack Leipzig, 3 gün boyunca profesyonel espor turnuvalarının tadını çıkarabileceğiniz bir oyun festivalidir. Festival, 23 Ocak tarihinde Almanya, Leipzig Messe-Allee 1’de gerçekleşecek. DreamExpo ve DreamStore’un en yeni donanım ve yazılımlarının bulunabileceği yer burasıdır. Ayrıca Almanya’nın en büyük LAN partisinin de olacağı festivalde cosplay sanatçıları ve oyun dünyasının tanınmış influcerları da yer alacak.

http://www.dreamhack-leipzig.de/en/

Yockshire Games Festival

2020 oyun etkinlikleri kapsamında şubat ayının ilk durağı Yockshire Games Festivali! 5 Şubat 2020 tarihinden itibaren 5 günlük bir fantezi dünyasının kapılarını tüm katılımcılara açan festivalde, özel konuklar, atölyeler, her yaştan oyuncular oyun kültürünü yaşamak için burada olacak. 

Festivalin programında profesyonellerin de dahil olacağı birçok oyun dünyası söyleşisi yapılacak. Festival, hevesli oyun yapımcılarından hafta sonunu iyi değerlendirmek isteye ailelere kadar herkese hitap ediyor.

2020 yılının “Game Talks” oyun söyleşisi konukları arasında Team17, Sumo Digital, nDreams, İngiliz Espor Derneği gibi birçok önemli konuk yer alıyor. Festival İngiltere’de gerçekleşiyor.

https://www.gamesindustry.biz/network/National%20Science%20and%20Media%20Museum,%20Bradford

Taipei Game Show 

2003 yılından beri düzenlenen Taipei Games Show etkinliği şu an Asya’nın en bilindik oyun festivali haline geldi. Her sene Tayvan’da düzenlenen etkinlik bu sene 6 Şubat tarihinde katılımcılarıyla buluşacak. B2B ve B2C oyun etkinlikleriyle Tayvan’da bir ilk olan festival, 2019 yılında dünya çapında 20’den fazla ülkeden yaklaşık 320 bin ziyaretçi ve 2400den fazla sektör çalışanını ağırladı.

http://tgs.tca.org.tw/

D.I.C.E Summit 

11 Şubat 2020 tarinde, Las Vegas’da düzenlecek olan etkinlik katılımcılarına masa toplantılarına katılma, yeni sosyal ağlar oluşturma, popular sanatçıları dinleme avantajı sağlıyor. Etkinlik her yıl belirli kategoriler de ödül dağıtıyor. 2020 yılındaki etkinliğiyle 23. yılını kutlayacak etkinlik, oyunculara D.I.C.E ödüllerini dağıtacak.

https://www.gamesindustry.biz/network/www.dicesummit.org/

Gamethon Expo

Gamethon Expo, 2020 yılında Hindistan’da gerçekleşecek tüm oyun dünyası içeriklerini kapsayan ilk oyun galalarından biri olacak. Tüm oyun sahneleriyle bir yerde buluşmak için oyuncuların tercih edeceği ilk ve tek yer haline gelmeyi hedefleyen etkinlik 19 Şubat 2020 yılında gerçekleşecek. Ayrıca bu hedefler arasında, oyun sektöründeki yeni tren ve teknolojileri sergilemek ve Hint ve uluslararası oyun sektöründeki tüm etkenleri mükemmel bir platformda oluşturmak da yer alıyor.

http://www.gamethonexpo.com/

European Game Showcase at GDC 

30’dan fazla oyun geliştiricinin katılarak en yeni oyunları basın, yayın ve stratejik olarak her şeyiyle bir araya getirmesiyle süren etkinlik bu sene 17 Mart tarihinde San Francisco’da gerçekleşecek. Bu etkinlik, oyun geliştiricilerine projelerini sunmak ve başarıya doğru adım atmak için en büyük şansların verildiği bir organizasyondur.

http://europeangameshowcase.com/

Tokyo Sandbox

Tokyo Sandbox, 6 seneden beri devam eden bağımsız bir etkinliktir. Bu sene 11 Nisan tarihinde Tokyo’da gerçekleşecek etkinlik Akihabara en ilgi gören Japon oyunlarını tanıtıyor. Oyun şovu köklerine sadık kalan etkinlikte yüzde yüz bağımsız oyunlarını koruyarak, Japonya’nın her yerinden hayranlarına her sene cezbedici bir etkinliğin kapılarını açar. 

https://tokyosandbox.com/home

GamesEd

Oyun eğitimcileri ve oyun sektörün arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefleyen GamesEd etkinliği bu sene 16 Nisan tarihinde İngiltere’de gerçekleşecek. Oyun dünyasındaki köklü sorunlara en büyük çözümleri sunan etkinlik 2 gün süren bir konferans niteliğindedir. 

http://thebgi.uk/gamesed20/

Ludicious Zurich Game Festival

Ludicious Zurich Game Festival, farklı etkinlikleriyle oyun dünyasının önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. 2020 yılında ise 1 Haziran tarihinde İsviçre’nin Zürih şehrinde gerçekleşecek. Etkinliğin hedefleri arasında oyun konferanslarına odaklanma, katılımcılara olağanüstü sergiler sunma ve iş birliği ortamı hazırlama gibi önemli amaçlar var. Oyun tasarımı ve sanat dünyasını İsviçre tarzıyla buluşturan etkinlik, katılımcıların bu önemli sergilerden ilham alarak bunlarla kendilerine yeni yollar çizebilmelerini sağlıyor. 

http://ludicious.ch/

XDS 2020

8 yıldır her sene Kanada’da düzenlenen XDS etkinliği, oyun sektörü için 3 gün süren uzman içerikler ve yapılandırılmış ağ oluşturma hizmetleri ile 700’den fazla uzmanı bir araya getiriyor. Katılımcılar arasında yaklaşık 45 ülkeden geliştiriciler, yayıncılar ve hizmet sağlayıcılar yer alıyor. XDS, yüksek talep nedeniyle her sene devam ediyor. Bu sene de 9 Eylül 2020 tarihinde Kanada’nın en sevilen şehirlerinden biri olan Vancouver’da düzenlenecek.

https://xdsummit.com/

Middle East Games Con – Level 4 

Middle East Games Con, tamamen oyun sektörü için düzenlenen bir etkinliktir. Etkinliğin ilk düzenlendiği yıldan bu yana oyun yayıncıları ve profesyonel oyun donanımları üreticilerinin katılım sayısı arttı. Son 3 yılda, etkinlik uluslararası markaların hızlı büyüyen oyun pazarını keşfetmelerini sağladı. 4 gün sürecek etkinlik, katılımcılarına konferans, atölye çalışmaları, söyleşiler sunarken distribütör, bölgesel sektör uzmanlarıyla tanışma fırsatı sağlıyor. Bu sene etkinlik 29 Ekim tarihinde düzenlenecek.

https://www.gamesindustry.biz/network/www.me-gamescon.com