Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Oyun Maratonu Detayları Açıklandı

Oyun Maratonu Detayları Açıklandı

1127
Oyun Maratonu Detayları Açıklandı
Oyun Maratonu Detayları Açıklandı

Oyun Maratonu Detayları Açıklandı! – Hubogi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, ODTÜ Teknokent, TOGED, Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği ve ATOM ortaklığı ile gerçekleştirlecek olan Oyun Maratonu’na bu yıl bir heyecan daha eklendi.

Oyun Maratonu yarışması 18 – 19 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Oyun Maratonu’nda bu yılki tema “Eğitici Oyunlar”. Oyun Maratonu’nda 20 Aralık tarihinde ise Kristal Piksel ödül töreni gerçekleştirilecek.

42 saat sürecek ve 18 yaşından büyük dijital oyun geliştirme konusuna ilgili herkese kucak açan Oyun Maratonu son başvuru tarihide açıklandı. Yarışmaya katılım için son tarih 11 Aralık 15.00 ‘a kadar olacak. Yarışmada dereceye girecek olanları büyük ödüller bekliyor.

Oyun Maratonu ödülleri şu şekilde;

  • 1’inciye 5000 TL Değerinde Ödül
  • 2’inciye 3000 TL Değerinde Ödül
  • 3’üncüye 2000 TL Değerinde Ödül

Türkiye’nin tek oyun ödül etkinliği olma özelliğini taşıyan Kristal Piksel Ödül Töreni de TOGED iş birliği ve BTK ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Törende En İyi Oyun, En İyi Mobil Oyun, En İyi PC, VR gibi birçok farklı kategoride ödül verilecek.

Oyun Maratonu ve Kristal Piksel Oyun Töreni hakkında daha fazla bilgi, yarışma başvurusu için http://gim.btk.gov.tr/oyunmaratonu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.