Ana sayfa Türkiye'den Haberler Oyun Geliştiricilerine Ticaret Bakanlığından Destek!

Oyun Geliştiricilerine Ticaret Bakanlığından Destek!

283
oyun-gelistiricilerine-ticaret-bakanligindan-destek

Oyun Geliştiricilerine Ticaret Bakanlığından Destek! Ticaret Bakanlığı oyun geliştiricilerine yazılım masrafları karşılığında 50 bin dolara kadar destek veriyor. Mobil pazarlama analiz platformu olan AppsFlyer yaptığı raporda COVID-19 salgın döneminde oyun uygulamalarında geçirilen sürenin önceki yıla göre yüzde 25 daha arttığını açıkladı. Küresel boyutta mobil oyun yüklemelerinin 2020’de yüzde 45 artarak bir önceki yıla göre yüzde 32’lik bir büyüme gösterdi.

oyun-gelistiricilerine-ticaret-bakanligindan-destek-2

Ticaret bakanlığı Bilgisayar Uygulaması Komisyon Desteği bilgisayar oyunu veya mobil uygulama geliştirmek isteyen yazılım ve personel ihtiyacı için destek vermekte. Açıklamada destek içeriğinde satın alınacak ya da kiralanacak yazılım masraflarının yanı sıra istihdam edilecek maksimum 2 personel maaşı da dahil ediliyor. Yazılım masraflarının yıllık olarak yüzde 50’si 50 bin dolara kadar, istihdam edilecek 2 personelin ise brüt ücretleri personel başı 25 bin dolara kadar karşılanıyor.

oyun-gelistiricilerine-ticaret-bakanligindan-destek-3

Oyun Geliştiricilerine Ticaret Bakanlığından Destek! Bilgisayar oyunu – mobil uygulama geliştirme desteği hakkında açıklamalarda bulunan IFASTURK Eğitim Ar-Ge ve Destek Kurucusu Mesut Şenel “Ticaret Bakanlığı oyun ve uygulama girişimlerine sağladığı destekten yazılım, mobil uygulama, bilgisayar oyunu ve bilişim hizmetleri gibi alanlarda faaliyetlerini sürdüren şirketler faydalanabilmektedir. Uluslararası tüketiciye yönelik yabancı dilde hazırlanan oyun ve uygulamalar da bu destek kapsamında yer alacak. IFASTURK olarak mobil uygulama ve oyun geliştirme desteği danışmanlığı konusunda yıllara dayanan tecrübemiz var. Bugüne kadar yüzlerce girişimci ile oyun ve uygulama alanında desteklerimizi almasını ve kendi markasını oluşturmasında katkıda bulunduk. Sektör gelişimi ve ülke ekonomisindeki payının artması için hedefimiz daha çok girişimciye ulaşmak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Oyun endüstrisi ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.