Ana sayfa Espor Overwatch Çin Ligi’ndeki Tüm Maçlar İptal Oluyor

Overwatch Çin Ligi’ndeki Tüm Maçlar İptal Oluyor

1073
overwatch-cin-ligindeki-tum-maclar-iptal-oluyor

Overwatch Çin Ligi’ndeki Tüm Maçlar İptal Oluyor! Tüm dünyada yayılmaya devam eden ve ölümcül boyutunu koruyan Corona virüsü haberlerinin ardından dün öğleden sonra Blizzard, Overwatch Ligi kapsamında Çin’de yapacağı şubat ve mart maçlarının hepsinin gerçekleşmeyeceğini duyurdu. Maçların ne zaman devam edeceğine ilişkin bir bilgi paylaşılmadı. Açıklama ise Overwatch’un Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada takipçiler bilgilendirildi;

“Taraftarlarımızın güvenli ve mutlu bir yeni yıl geçirmesini umuyoruz ve bu sezon Çin’de Overwatch Ligi maçlarını oynatmak için inanılmaz heyecan duyuyoruz. Maçların daha sonraki bir tarihte ne zaman ve nerede yapılacağı hakkında detaylı bilgiyi paylaşacağız.”

Bu haftanın başlarında ABD Dışişleri Bakanlığı “Wuhan, Çin’de ilk kez teşhisi koyulan yeni Corona virüsü nedeniyle Çin’e seyahat etmeyi yeniden düşünün.” açıklamasıyla bir seyahat danışma belgesi yayınladı.

Overwatch 2020 Ligi’nde her takımın ev sahipliği yaparak ilerleyeceği biliniyordu. Ligde Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa takımları bulunuyordu. Overwatch’un normal sezon maçları 8 Şubat tarihinde Dallas’ta başlayacak. Çin tarafı için ne olacağı henüz bilinmiyor.

Overwatch Ligi Çin maçlarının iptal edilmesi birçok takımı etkiledi

Overwatch Ligi Çin maçlarının ptal edilmesinde ise en önemli etkeni ise oyuncuların sağlığını ve güvenliğini korumanın öncelik olması oldu. Tüm dünyayı etkilemesinden sonra oyun dünyasını da etkileyen Corona virüsü birçok ligi etkiledi. Bu ligin de iptal olmasıyla birlikte Overwatch’ın Çin takımlarından Chengdu Hunters, Hangzhou Spark, Guangzhou Charge ve Shanghai Dragons bu karardan en çok etkilenecek takımlar oldu.

Shanghai Dragons, 14 – 16 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan sezonun ikinci haftasında olacak etkinliklere ev sahipliği yapacaktı. Guangzhu Charge’ın ise 21- 23 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yapması bekleniyordu. Dün açıklanan kararlardan sonra bu planların hepsi iptal oldu.

Bu takımlardan Guangzhu Charge ve Shangai Dragons da mevsim öncesi çalışmalar için Güney Kore’ye gideceklerini açıkladı.