Ana sayfa Global Haberler Osmanlı’nın Saldırı Gücü Savaşları Kızıştırıyor!

Osmanlı’nın Saldırı Gücü Savaşları Kızıştırıyor!

147

Osmanlı’nın Saldırı Gücü Savaşları Kızıştırıyor! Son güncelleme ile Rise of Kingdoms’a dahil olan Osmanlılar, Araplar ve Bizanslılarla birlikte savaşlardaki stratejik değişiklikler oyuna heyecan katmaya devam ediyor. Almanya’nın saldırı gücüne rakip olabilecek tek imparatorluk olan Osmanlılar, şimdiden oyuncuların ilk tercihleri arasına girmeye başladı.

Her medeniyetin kendi özel birlikleri bulunuyor

11 farklı medeniyet bulunan Rise of Kingdoms’ta medeniyetler; Roma, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Çin, Japonya, Kore, Osmanlı, Arabistan ve Bizans olarak oyunda bulunuyor. Her birliğin kendine ait özel birlikleri ve bu birliklerin medeniyete kazandırdığı ekstra avantajlar da bulunuyor. Roma’nın Lejyonerleri ekstra piyadelerin savunma gücünü, hareket hızını ve gıda üretim hızını artırma gibi artılar sağlarken, Almanya’nın Töton Şövalyeleri ise süvarilerin saldırı gücünü ve askerlerin eğitim hızını artırma gibi artılar sağlayabiliyor. Oyuna yeni katılan Osmanlı’da ise özel birlik olarak Yeniçeriler bulunuyor. Oyuncular Osmanlıları tercih ettiğinde ise başlangıç komutanı olarak 1’inci Osman’a sahip oluyor ve aynı zamanda okçuları daha hızlı iyileştirme, fethetme ve kıta ilerlemelerinin hızını artırma, etkin beceri hızını artırma gibi pozitif özellikler elde ediyor.

Yeni başlayanlar için öğretici ve kolaylaştırıcı içerikler

Rise of Kingdoms gerek padişahların yeteneklerini geliştirme olanaklarıyla RPG türünün özelliklerini, gerekse gerçek zamanlı haritası üzerinde birliklerin hamlelerini kontrol edebilme ve strateji geliştirme olanaklarıyla RTS türünün özelliklerini bir arada sunuyor. Yeni başlayan oyuncuları ayrı bir sunucuya taşıyan Rise of Kingdoms, bu sayede onları kendi güçlerine yakın rakiplerle yan yana olma imkanı veriyor ve daha güçlü oyunculara yetişebilmeleri için fırsat sunuyor. Ayrıca oyun başlangıcında oyunculara oyunu öğretme konusunda oldukça yardımcı olan yönlendirmeleri ve Türkçe dil desteği ile oyun başlangıcından itibaren keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Önceki HaberOverwatch Archives Yeni Videosu Yayınladı
Sonraki HaberLahn Ön Kayıt Dönemi Başlıyor!
2012 yılında oyun sektörü ile profesyonel anlamda tanıştı. Joygame/Netmarble'da Gamemaster, Community Manager ve sonrasında Social Media Team Leader olarak 8 kişilik bir ekibi yönetti. Birçok dijital projede aktif görev aldı. Kendini sektör içerisinde ve sosyal medya yönetiminde geliştiren Batuhan, 4 senelik bir serüvenin ardından Joygame'den ayrıldı. Batuhan şu an Gaming in Turkey ailesinde, tüm sosyal medya, PR ve dijital projelerin başında Şubat 2016’dan bu yana görev almaktadır.