Ana Sayfa Global Haberler Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi

Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi

1069
Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi
Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi

Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi! Rol Yapma türünün en önemli temsilcileri arasında yer alan Obsidian Entertainment ilerleyen dönem projeleri için çalışmalara başladı. Yakın bir zaman içerisinde Outer Worlds oyunu ile hayranları ile buluşmaya hazırlanan şirket hummalı bir çalışma içerisine girdi. 

E3 2019’da karşımıza çıkan ve büyük bir duyuru ile Outer Worlds oyununu tanıtan stüdyo yeni projeleri içinde kolları sıvamış bile. Microsoft bünyesine geçtiği günden itibaren finansal sıkıntılarından kurtulan şirket büyük bütçeli oyunlar geliştirmeyi hedefliyor.

Obsidian Entertainment Yeni Projelerin Startını Verdi!

Yeni projeleri hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken ortaya atılan iddialar bu oyunların konsollar için üretileceğini gösteriyor. Fallout New Vegas, Star Wars: Knights of the Republic, Pilllars of Eternity ve South Park: The Stick of Truth gibi yapımlarda yer alan stüdyo büyük bir kitleye de hitap ediyor.

Yeni projelerin yanında rol yapma öğesinin oldukça derin olduğu söylenen Outer Worlds oyunu içinde sona yaklaşan Obsidian Entertainment’in önümüzdeki dönemde sektörde adından oldukça söz ettireceği tahmin ediliyor.