Ana Sayfa Global Haberler Nvidia Apple’ı Güçlendirecek! Mac Pro’da GeForce Sesleri

Nvidia Apple’ı Güçlendirecek! Mac Pro’da GeForce Sesleri

1703
Nvidia Apple'ı Güçlendirecek!
Nvidia Apple'ı Güçlendirecek!

Nvidia Apple’ı Güçlendirecek! Apple, Mac Pro’nun teknik özelliklerini yükseltti ve şimdi de cihaz dünyanın en güçlü ekran kartlarından bazılarını destekler hale geliyor. Bu haber eminiz Mac kullanıcılarını sevindirecek zira Mac’e oynanan oyunlar oldukça kısıtlıydı. Fakat bu yeni gelişmeyle, bir çok oyunun Mac versiyonlarının çıkma ihtimali de artacak gibi gözüküyor.

Nvidia, Mac bilgisayarlarıyla çalışmak için Pascal video kartı serisini etkinleştirmek için sürücüler üzerinde çalıştığını bugün açıkladı. Yeni sürücüler bu ay başlayacak. Mac sahipleri GeForce GTX 1080, son zamanlarda piyasaya çıkarılan 1080 Ti veya yeni duyurulan Titan Xp’yi (veya diğer herhangi bir 10 serisi kartı) sistemlerine kurma seçeneğine sahip olacak.

Nvidia’nın blogunda yer alan haber, “Yeni Titan Xp’yi yeni Pascal sürücüleri ile Mac topluluğuna açık hale getiriyoruz, Bu ay piyasaya çıkmasını hedefliyoruz” diyor. “İlk kez, Mac kullanıcıları ödüllü Pascal destekli GPU’larımız tarafından sağlanan muazzam grafik gücüne erişebilecekler.

Bu, oyun oynamak için büyük bir destek sağlayacak olsa da, bu tür grafik kartları Mac’lerin video ve fotoğraf düzenleme makineleri gibi özelliklerini de geliştirecek. Adobe Photoshop veya Premiere gibi popüler yazılım araçları, CPU gücüne büyük ölçüde bağımlı iken, bu uygulamalar hesaplama gereksinimlerini giderek daha çok video işlemciye atıyor. 1.6 GHz hızında çalışan 3.840 CUDA çekirdeği ile yeni bir Titan Xp’ye sahip olmak bu programda daha da pürüzsüz düzenleme yapacaktır.