Ana Sayfa Global Haberler Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı!

Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı!

327
netmarble-stillfronta-populer-bir-oyununu-satti

Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı! Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Netmarble, Iron Throne: The Firstborn adındaki oyunu Stillfront’a sattığını duyurdu. Stillfront tarafından satın alınan oyun yeni ismi Rise of Firstborn olarak oyun severlere sunulacak. Stillfront stüdyolarından olan Kixeye Studios, Netmarble Corporation’ın geliştirdiği ve yayınladığı mobil sıra tabanlı strateji oyunu için yaptığı anlaşma sonrasında isim değişikliğine de karar verdi.

Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı!Satın alım üst düzey çalışanları memnun etti

Bu satın alım anlaşmasına göre oyunun merkezi Victoria BC’de yer alan Kixeye Studios tarafından yürütülecek. 2018 Mayıs ayında piyasaya sürülen oyun Rise of Firstborn, rol yapma oyunu öğeleri içermenin yanı sıra gerçek zamanlı olarak oyunculara karşı oynanabilen bir mobil strateji oyunudur.

Satın alma sonrasında Kixeye CEO’su Collin How yaptığı açıklamada “Rise of Firstborn’u satın almaktan ve Rise of Firstborn oyuncularını Kixeye ailesine dahil etmekten dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Bu satın alım ile gerçek zamanlı strateji oyunlarında dünya lideri olma vizyonumuzu gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Stillfront Group Kuzey Amerika CFO’su Tim Holland ise “bu anlaşmanın birleşme ve satın alma stratejimizde değerli bir segment olduğunu belirtmeliyim. Son derece güçlü bir gerçek zamanlı strateji oyunu olan Rise of the Firstborn heyecan yaratmaya devam edecek.” açıklamalarında bulundu.

Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı!Netmarble Stillfront’a Popüler Bir Oyununu Sattı!

Satın alma ile ilgili taraflardan resmi bir rakam açıklaması yapılmadı. Önümüzdeki günlerde rakamlar ile ilgili resmi duyurularında yapılması bekleniyor. Netmarble ve çok daha fazla oyun endüstri haber için Hubogi sayfasını takipte kalın.